
Одеські правоохоронці завершили розслідування щодо трьох військовослужбовців рф, яких підозрюють у незаконному затриманні екіпажу українського судна «Сапфір».
За даними слідства, у лютому 2022 року за наказом віцеадмірала Чорноморського флоту рф військові захопили гуманітарне судно поблизу острова Зміїний. Екіпаж із 21 цивільної особи, серед яких були медик і священнослужителі, виконував рятувальну місію та не мав зброї.
Попри це, людей силоміць затримали та утримували в нелюдських умовах — без належної їжі й води, під постійним психологічним тиском. Згодом їх вивезли до окупованого Криму.
Екіпаж вдалося звільнити у березні 2022 року під час обміну полоненими.
Наразі трьом військовим рф заочно повідомлено про обвинувачення у воєнному злочині, зокрема жорстокому поводженні з цивільними. Матеріали справи вже передано до суду.
У разі доведення вини їм загрожує до 12 років позбавлення волі.




