Одна з найбільших меблевих харківських компаній продавала меблі навіть російському "Сбербанку".
Меблева компанія «Новий стиль» під час війни постачала меблі Росії.
Жовтневий районний суд Харкова оголосив вироки генеральному директору компанії «Новий стиль» Велті Луніній і начальнику відділу підтримки проєктів цієї ж компанії Тетяні Бучнєвій, які вели бізнес з країною-агресором під час війни. Обох визнали винними. Луніній призначили покарання у вигляді півтора року тюрми умовно, Бучневу засудили до двох років умовного покарання. Майно у них не конфіскували. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.
Акціонерне товариство «Новий стиль» належить компанії «Граціана Холдінгс Лімітед», зареєстрованій на Кіпрі. Станом на 24 лютого 2022 року кінцевими бенефіціарами цієї компанії були громадянин України Володимир Муравйов, ще чотири громадянина України та громадяни Польщі і США.
«Ті ж самі особи через кіпрську компанію «Граціана Холдінгс Лімітед» були власниками вже під час повномасштабного російського вторгнення компанії «Радом» з бєлгородської області росії. У вересні 2022 року вони переписали російську фірму на кіпрську компанію, власниками якої є люди, дотичні до АТ «Новий стиль», — розповіли у ХАЦі.
За даними слідства, після повномасштабного російського вторгнення компанія «Новий стиль» продовжила виготовляти та експортувати меблеву фурнітуру для офісів і підприємств з України до Росії. Для цього використовувала схему «паралельного імпорту» — поставляла меблеву фурнітуру, попри заборону, на адресу резидента Росії через підприємства-прокладки. Серед таких підприємств є одне з Туреччини, його власник — громадянин Туреччини Мустафа Йилмаз, який є серед співвласників «Нового стилю».
Гендиректор «Нового стилю» Велта Луніна ставила підписи на контрактах щодо постачання готової продукції між «Новим стилем» і підприємствами-прокладками, при цьому, знала, що кінцевим отримувачем товарів будуть підприємства у Росії.
Зокрема, у травні 2022 року для самостійного виготовлення меблевої продукції підприємством «Радом» (Росія) у Харкові був підписаний договір між «Новим стилем» і турецькою компанією. Вартість договору склала мільйон євро. Такий же контракт уклали у липні того ж року з польською компанією. Компанія «Радом» бере активну участь у державних закупівлях Росії.
Із квітня 2022 року у до кінця наступного року «Радом» продала продукції на більше ніж 25 мільйонів рублів, яку отримала від українського виробника меблів для офісів і підприємств «Новий стиль». Продукцію купляли «Ростелеком», «Росагролізинг», «Сбербанк». Крім того, «Радом» працювала з підприємствами, на які накладені українські та міжнародні санкції.
Обвинувачені топменеджерки компанії «Новий стиль» Луніна та Бучнєва підписали з прокурорами угоди про визнання винуватості. У суді щодо обвинувачених дали позитивні характеристики, зокрема за допомогу українській армії.
«Вивчаючи особу Луніної, суд зазначив позитивні характеристики від Благодійної організації «БФ «ЮКРЕЙНІАНЛАЙФ» та Благодійної організації «БФ “СПОРТ-В.О.С.Т.О.К.», яким вона надавала активну допомогу в період воєнного стану, а також те, що Луніна має подяки за сприяння Збройним Силам України та окремим військовим частинам ЗСУ. Так само позитивно «БФ «ЮКРЕЙНІАНЛАЙФ» характеризує і Бучнєву», — розповів ХАЦ.
Винними Луніну та Бучнєву визнали за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Як писав UA-NEWS.in.ua, у червні 2024 року Служба безпеки України оголосила підозру керівництву однієї з найбільших меблевих компаній Харкова у співпраці з Росією та пособництві їй.
27 червня співробітники СБУ затримала чотирьох керівників компанії. Вони, за версією слідства, під час повномасштабної війни виробляли меблі для російських державних компаній, але намагалися приховати цей факт і задіяли кілька іноземних структур. Меблі продавали навіть структурам, які допомагають російській армії вбивати українців, повідомляли тоді слідчі. Один із власників «Нового стилю» Володимир Муравйов відкинув обвинувачення та обіцяв піти до суду.
Автор: Ганна Ткаченко