Унікальне явище: у США акула дала потомство, попри відсутність самців

В акваріумі понад три роки не було жодного самця, що спантеличило вчених.

У вчених є дві теорії, які пояснюють це явище / фото — Unsplash

Співробітники акваріума в Шрівпорті, штат Луїзіана, США, стали свідками унікального явища. У воді, де понад три роки не було жодного самця, вилупилася молода акула, пише Interesting Engineering.

Зазначається, що малюк на ім’я Йоко вилупився з яйця 3 січня. Ця подія стала загадкою для вчених, яким довелося по-іншому поглянути на репродуктивний процес цих риб.

Співробітники акваріума не виключають, що яйце могло залишатися непоміченим протягом двох місяців, перш ніж його знайшли, наголосили у виданні. Його помістили в спеціальне карантинне приміщення відразу після виявлення, щоб забезпечити кращі умови для його подальшого вилуплення.

Дивно те, що дві самки каліфорнійських роздуваються акул, які живуть в акваріумі, не контактували з самцями більше трьох років. Тому вчені вирішили з’ясувати, як це сталося.

Одним із варіантів є те, що потомство з’явилося внаслідок партеногенезу. У виданні пояснили, що це рідкісна форма безстатевого розмноження, за якої яйцеклітина розвивається в нову особину без запліднення.

Також Йоко могла вилупитися з гнізда через відстрочене запліднення. У цьому випадку яйцеклітина запліднюється через довгий час після спарювання.

Щоб визначити точну природу цієї чудової репродуктивної події, акваріум планує провести аналіз каріотипу Йоко, коли вона стане досить великою для взяття крові, що очікується найближчими місяцями, додали у виданні.

«Ця ситуація надає унікальну можливість вивчити стійкість цього виду. Ми прагнемо підтвердити, чи був цей випадок справді результатом партеногенезу, чи він виник через відтерміноване запліднення. Будь-яка з цих можливостей має значні наслідки для нашого розуміння розмноження акул», — сказав журналістам Грег Баррік, куратор живих тварин в акваріумі Шрівпорта.

Джерело

Новини України