«Український Кадиров»: кримський татарин розповів про службу в ЗСУ та терапію мистецтвом

Після евакуації з Херсонщини чоловік пішов захищати Україну.

Енвер Кадиров отримав важке поранення під час евакуації тіла полеглого побратима / фото — скриншот

Розвідник-навідник 48 окремого штурмового батальйону імені Номана Челебіджихана Енвер Кадиров покинув рідний Крим у 2014 році через російську окупацію. Уже у 2020 році він підписав контракт із ЗСУ як боєць запасу, а після початку повномасштабного вторгнення РФ пішов захищати країну від загарбників.

В інтерв’ю «Суспільному» військовий розповів про те, як виїхав із тимчасово окупованої частини Херсонщини, а також про реабілітацію після важкого поранення.

Чоловік поділився, що у 2014 році був змушений виїхати з рідного Криму, який окупувала РФ. Він заявив, що це рішення було пов’язане з його громадянською позицією.

На початку повномасштабного вторгнення Росії Енвер Кадиров разом зі своєю сім’єю був у Голій Пристані на Херсонщині. Вони півтора місяця перебували в окупації. Чоловік пригадав, як разом з іншими мешканцями організували своєрідні патрулі.

«Багато людей виїхали, будинки залишилися без господарів, то ми ходили, щоб не було мародерства. Ходили, поки ворог не почав активніше контролювати ситуацію. Вони приходили і говорили, що ті, хто ходить у патруль, мають ходити з білими пов’язками, щоб вони відрізняли», — пояснив військовий.

Енвер Кадиров розповів, що після евакуації з Голої Пристані пішов захищати Україну. Він зазначив, що служив на Херсонському та Донецькому напрямках.

«Мої побратими жартують, вважають, що я — український Кадиров. Ну я кримський татарин, а він чеченець. Але в мене особистий ворог — Російська Федерація, Росія, царизм, який знищував нас», — сказав чоловік.

В інтерв’ю військовий згадав, як влітку 2024 року підірвався на протипіхотній міні на Донецькому напрямку. Тоді він намагався евакуювати тіло полеглого побратима.

«Ми давали обіцянку один одному, що будемо прикривати спину. Але так сталося, що він раніше вийшов на бойове завдання і потрапив під FPV-дрон. Він довгий час був в ефірі і я чув, як він помирав. Коли мене викликав комбат і сказав, що треба витягнути тіло, жодного сумніву не було. Треба було знайти шлях, щоб швидше до евакуатора дістатися. Я побачив бійницю, ми кілька метрів перейшли і я тоді натрапив на міну. Сергія залишили, отримав команду, щоб залишити, і евакуювали вже мене», — розповів він.

Після цього почалося лікування, протезування та реабілітація. Журналісти додали, що зараз Енвер перебуває в Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина». Там чоловік почав займатися арт-терапією та писати картини.

«Малюєш те, що відчуваєш, і потроху воно якось змінюється. Спочатку більш похмурі такі були картини, малюнки. 19 картин», — заявив боєць.

Джерело

Новини України