Українцям у ЄС продовжили безкоштовний роумінг ще на рік. Pixabay
Українським біженцям у Європейському Союзі ще на рік продовжили безкоштовний роумінг.
Про це повідомляється на сайті Європейської Комісії.
“Комісія вітає п’яте продовження ще на дванадцять місяців добровільної угоди між 22 європейськими та сімома українськими телекомунікаційними операторами, щоб гарантувати, що біженці з України можуть залишатися на зв’язку через кордон”, — йдеться у повідомленні.
Доступні дзвінки дозволяють тим, хто шукає притулку в Європі, зв’язатися з родиною та друзями в Україні, і навпаки. Це стало можливим завдяки підписантам, які зобов’язалися взаємно знизити свої тарифи для з’єднання дзвінків через кордон.
Зазначається, що останні дані, надані Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC), показали ефективність угоди, що дозволила операторам надавати доступні дзвінки. Також повідомляється, що оператори з Європейської економічної зони (ЄЕЗ) продовжують пропонувати біженцям безкоштовні SIM-карти, безкоштовні міжнародні дзвінки в Україну та місячні пакети, які можна використовувати в країні перебування.
Крім телекомунікаційних послуг, оператори ЄЕЗ надають біженцям смартфони, акумуляторні батареї та ноутбуки або підтримують благодійні організації.
Комісія закликає всіх операторів приєднатися до угоди.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн привітала продовження безкоштовного роумінгу між ЄС та Україною.
“Під час війни телефонний зв’язок — це рятівний круг, що з'єднує людей, які шукали притулку в Європі, з тими, хто залишився на фронті”, — відзначила фон дер Ляєн.
За даними Євростату, 4,3 млн людей, які залишили Україну внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, користувалися статусом тимчасового захисту в країнах ЄС станом на 31 травня. 98% із них — громадяни України.