В Україні активізувалася нова шахрайська схема, де зловмисники маскуються під Ощадбанк. Вони надсилають SMS чи повідомлення в месенджерах нібито від банку з інформацією про вигаданий борг навіть тим, хто не є клієнтом банку, а потім крадуть особисті дані.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД). Зловмисники надсилають SMS або повідомлення у месенджерах нібито від імені Ощадбанку, у яких вказується, що у користувача нібито є заборгованість за кредитом.
Варто зазначити, що ці повідомлення отримують навіть ті, хто ніколи не користувався послугами цього банку. Це – один із перших тривожних сигналів, що вказує на шахрайство. Окрім цього, аферисти створюють фейкові чат-боти, які майже повністю копіюють візуальний стиль офіційних каналів Ощадбанку. Користувачеві пропонується ввести персональні дані, що начебто необхідно для підтвердження особи або врегулювання «боргу».
Основна ціль такої схеми – доступ до банківської інформації. Отримавши номер картки, CVV-код, PIN або навіть дані паспорта, шахраї можуть зняти кошти, оформити кредити або використовувати ваші дані у подальших злочинних схемах. У жодному разі не варто:
- переходити за жодними посиланнями у таких повідомленнях;
- вводити персональні чи банківські дані у фейкових чат-ботах;
- взаємодіяти з сумнівними відправниками.
Найкраща реакція – ігнорувати, блокувати номер і повідомити банк або кіберполіцію. Уся офіційна інформація, а також доступ до справжніх сервісів – лише на офіційному сайті «Ощадбанку» або через перевірені додатки.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в українському TikTok поширюється нова шахрайська схема про «виплати» від Червоного Хреста у розмірі 4000 грн. Українців дурять за допомогою відео, яке було створено за допомогою ШІ (штучний інтелект), мета якого – викрасти банківські дані.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!