Фото: УЗА Загальний обсяг страхового покриття становить 50 млн доларів
Страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування, зазначили у Мінекономіки.
Кабінет міністрів створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків. Він дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують в Україну морем. Про це повідомило Мінекономіки у середу, 15 листопада.
«Страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування – MarshMcLennanта андеррайтерами Lloyd’sofLondonчерез запуск механізму UnityFacility. Загальний обсяг покриття за цією програмою становить 50 млн доларів», – сказала перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.
За її словами, це рішення, перш за все, позитивно вплине на роботу зернотрейдерів. Новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5% від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 гривень на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4 млрд гривень.
За даними відомства, у 2023-2024 маркетинговому році за прогнозними розрахунками планується експортувати близько 50,7 млн тонн зерна. Станом на 18 жовтня 2023 року вивезено 7,9 млн тонн зерна, з них – 70% морським шляхом.
Як відомо, у липні Росія заявила про вихід з зернової угоди та почала завдавати удари по українських портах й зерновій інфраструктурі. Вже 10 серпня Україна відкрила тимчасові коридори для цивільних торгових суден. З того часу було відправлено 100 суден з різними вантажами, а не тільки з агропродукцією.
Нагадаємо, 8 листопада росіяни завдали ракетного удару по судну, яке заходило до порту в Одеській області. Окупанти випустили протирадіолокаційну ракету Х-31П.
Судно під прапором Ліберії було цивільним. Внаслідок ворожої атаки загинув лоцман (громадянин України), троє членів екіпажу (громадяни Філіппін) отримали поранення.