Україна перевернула матч із Боснією та драматично вийшла у фінал плей-оф Євро-2024. Відео

Збірна України з футболу обіграла команду Боснії та Герцеговини у півфіналі плей-оф кваліфікації на чемпіонат Європи-2024, забивши два голи на 85-й та 88-й хвилинах. Матч на арені «Біліно Поле» у боснійському місті Зениця завершився з рахунком 1:2.

Господарі з перших хвилин спробували притиснути українців до їхніх воріт. Боснійці організували високий пресинг, змушуючи Луніна насилу переводити гру з оборони в атаку.

Українці намагалися кілька разів втекти в контратаки, але єдине чого змогли досягти цієї жовтої картки для Колашинача вже на 8-й хвилині.

Позиційний напад «жовто-синіх» помітно буксував. Насилу Україна переходила центр поля, але далі просунутися не вдавалося.

До 20-ї хвилини володіння м’ячем у відсотковому відношенні становило 38/62 не на нашу користь.

У діях гравців збірної України була присутня деяка нервозність. Футболісти в початковій фазі атаки занадто боялися помилитися, зробити неточний пас, обрізатися. За півгодини Україна встигла заробити три штрафні, але всі три навіси не становили небезпеки для воріт

Судаков повністю регулював темп атак збірної України. В обороні наші співвітчизники не соромилися зупиняти опонентів дрібними порушеннями.

Боснійці побоюювалися флангів, але добре діяли на перехопленнях, зриваючи випади гостей. На 37-й хвилині Денніс Хаджикадунич завдав потужного удару з льоту, але Юхим Конопля виніс м’яч із лінії воріт.

У зоні м’яча боснійці одразу ж великими силами атакували українця. На руйнування атак команда Мілошевича грала майже ідеально, встигаючи огризатись потенційно небезпечними уколами.

Подібний повільний темп матчу продовжився і у другому таймі. Набагато небезпечніше виглядали господарі і 59-й хвилині вони досягли успіху. Едін Деко зачепився на м’яч, далі віддав на Дедича, той розібрався у нашому штрафному майданчику із захистом, зробив простріл, який замкнув Хаджикадунич. У результаті УЄФА автогол записав на Матвієнка.

Українська збірна мала ще півгодини, щоб зрівняти рахунок, проте наші футболісти нічого зробити не могли. Єдиний центрфорвард Артем Довбик ідеально прикритий суперниками, практично не отримував м’яч.

На 82-й хвилині лише вражаючий сейв Луніна врятував нашу збірну від другого голу, а вже за кілька хвилин Україна змогла врятуватися. Роман Яремчук, який лише на 81-й хвилині з’явився на полі, після подачі Коноплі забив гол.

Шоковані господарі ще не встигли прийти до тями, коли Артем Довбик вивів Україну вперед. Миколенко з Мудриком розіграли стінку, м’яч отримав Яремчук і зробив ідеальну флангову передачу до центру штрафного майданчика, де форвард «Жирони» головою не залишив шансів Шехічу.

У фіналі плей-оф підопічні Сергія Реброва зіграють з Ісландією, яка з рахунком 4:1 розгромила Ізраїль. Вирішальна зустріч за Євро-2024 відбудеться 26 березня у польському Вроцлаві.

Боснія та Герцеговина – Україна 1:2 (0:0, 1:2)

Голи: 1:0 – 56, автогол Матвієнко, 1:1 – 85 Яремчук, 1:2 – 88 Довбик.

Боснія та Герцеговина – Шехич, Дедич (Чивіч, 68), Колашинац, Хаджикадунич, Ахмедходжич (Ковачевич, 82), Газібігович, Цимирот, Хайрадинович (П’янич, 82), Крунич (Рахманович, 90), Джеко, Демір.

Україна – Лунін, Конопля, Матвієнко, Забарний, Миколенко, Зінченко (Малиновський, 76), Зубков (Гуцуляк, 76), Мудрик, Судаков, Бражко (Яремчук, 81), Довбик (Таловеров, 90).

Попередження : Колашинац (9), Матвієнко (16), Газібігович (26), Конопля (58), Ахмедходжич (79), Яремчук (90+1), Ковачевич (90+4).

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!