Учені кинули виклик 160-річній теорії походження життя на Землі

У новому дослідженні піддали сумніву обґрунтованість однієї з важливих гіпотез.

Нові дослідження оскаржують давню теорію / фото ua.depositphotos.com

Нове відкриття вчених може пролити світло на еволюцію життя на Землі, воно по суті кидає виклик 160-річній теорії походження життя, пише scitechdaily.com.

У публікації нагадується, що одна з давніх теорій серед хіміків свідчить, що рибоза, цукор, який утворює структурну основу РНК, виник спонтанно в результаті хімічного процесу, але нові дослідження заперечують цю ідею.

Так, у новому дослідженні, опублікованому в Chem, вчені з Scripps Research і Технологічного інституту Джорджії ставлять під сумнів обґрунтованість гіпотези «формозної реакції».

«Ця гіпотеза передбачає, що прості молекули формальдегіду реагували в умовах ранньої Землі, утворюючи рибозу. Але нові результати показують ключове обмеження: у контрольованих експериментальних умовах реакція формози не дає лінійних цукрів, таких як рибоза. Натомість вона переважно продукує розгалужені структури цукрів, які несумісні з утворенням РНК», — наголошується в статті.

У підсумку підкреслюється, що ці результати не тільки змінюють загальне розуміння того, як могли виникнути основні молекули життя, а й пропонують ідеї, що можуть вплинути на синтетичну біологію та стратегії виробництва біопалива.

Як зазначив автор дослідження, професор хімії в Scripps Research Раманарайянан Крішнамурті, концепція реакції формози як пребіотичного джерела рибози потребує серйозного перегляду:

«Якщо ми хочемо зрозуміти, як ці молекули цукру виникли на ранній Землі, слід вивчити інші моделі та варіанти».

Співавтор дослідження, почесний професор Технологічного інституту Джорджії Чарльз Ліотта заявив, що їхні результати ставлять під сумнів реакцію формози як основу для утворення лінійних цукрів.

Джерело

Новини України