У зброї, яку застосовує РФ, близько 60% іноземних запчастин з Китаю

Прапор Китаю. Фото: Depositphotos

24 вересня у Брюсселі (США) радник президента України Владислав Власюк заявив, що близько 60% іноземних частин, знайдених у російській зброї на полі бою в Україні, надходять через Китай.

Про це повідомляє Reuters.

За словами Власюка, попри санкції Заходу Росія й надалі забезпечує своє військо західними мікрочипами та напівпровідниками.

Китай є основним постачальником іноземних частин зброї до Росії, зазначає він, РФ отримує запчастини з Китаю та через нього, а також купила тисячі безпілотників в Ірану.

“Якщо взяти всі звичайні типи зброї та порахувати компоненти іноземного виробництва – близько 60% буде надходити з Китаю. У нас були тривалі переговори з деякими виробниками щодо цього”, – сказав Власюк.

За його словами, важливі компоненти, які використовуються для спостереження, безпілотники та ракети також походять із США, Нідерландів, Японії, Ірландії та Швейцарії та інших західних країн.

Власюк сказав, що Україна знайшла низку передових чіпів американських компаній, таких як Analog Devices, Texas Instruments, Xilinx, що належить AMD, Cypress Semiconductor, що належить німецькій Infineon, і Altera, дочірня компанія Intel.

Згідно з документами, показаними журналістам Власюком, деякі вироби були виготовлені понад десять років тому, а інші – лише минулого року.

Позиція КНР щодо війни в Україні

У травні лідер Китаю Сі Цзіньпін під час пресконференції з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що Пекін і Москва виступають за "політичне врегулювання" війни в Україні.

Китай відмовився взяти участь у саміті миру, бо туди не запросили Росію.

Зеленський заявив, що Китай переконував деякі держави не брати участь у саміті миру, який пройде у Швейцарії 15-16 червня. Пекін заперечив звинувачення в тому, що КНР чинить тиск на інших, щоб вони не відвідували Глобальний саміт миру.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може шукати шляхи для припинення війни в Україні та покращення відносин з Європою і водночас постачати Росії товари, які є "найбільшим викликом європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Наприкінці липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з очільником МЗС КНР Ваном Ї у китайському місті Гуанчжоу. Головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії, а також — можливої ролі Китаю у досягненні сталого і справедливого миру.

На сайті МЗС Китаю зауважили, що Україна та КНР підкреслили необхідність довгострокового бачення та планування відносин між двома країнами. А також — просування вперед китайсько-українських відносин та двостороннього співробітництва.

Новини України