У Вінниці учні підняли бойовий дрон, який знищував російську техніку

Військовий провів майстер-клас управління дронами для учнів вінницького училища

DJ Mavik, FPV-дрони – техніка, якою ЗСУ ведуть розвідку і нищать ворога на українській землі. Для учнів Центру професійно-технічної освіти, військовослужбовець ЗСУ Юрій Басюк провів майстер-клас з управління квадрокоптерами під час уроку «Захист України, військова підготовка».

Військовий, який навчає аеророзвідників, роз’яснив учням різницю між дронами-камікадзе та «мавіками», якими теж скидають вибухівку. Пояснив, як техніка використовується на війні, та технічні характеристики різних квадрокоптерів. Поділився власним чималим досвідом з початку повномасштабного російського вторгнення. Адже Юрій працював на різних гарячих напрямках – і на Харківщині до її деокупації, і на Бахмутському напрямку разом з Мадьяром.

«Зараз війна дронів. Ви бачите, що а ні ворог, а ні наші війська зараз не можуть наступати через те, що дрони фактично відбивають фактично будь які намагання наступу, що з нашої сторони, що з їхньої. На цій війні я і займаюсь дронами. Маю свої чотири кладовища російської техніки. Найбільше – під Ізюмом – на одному полі 24 підбитих російських танки», — говорить військовослужбовець ЗСУ Юрій Басюк.

У спортзалі закладу кожен учень міг спробувати керувати дроном. До речі, техніка, яку дали студентам використовувалась на війні.

«Саме цим дроном було підбито чотири танки і три БМП. Дрон живий, він літає. Так що давайте пробувати. Хто сміливіший, підходьте», — каже Юрій.

Учням було цікаво, як хлопцям, так і дівчатам. Олексій каже, що раніше пробував підіймати дрон.

«То був простіший, а цей, типу жвавіший, динамічніший. Мені цікаво, люблю техніку», — каже Олексій.

Віталіна, яка вчиться на кухаря-кондитера, вперше спробувала управляти дроном та отримала масу емоцій.

«Було страшно, щоб нічого не пошкодити, але все вийшло. Мені дуже сподобалось. Наша Україна переможе!», — говорить дівчина.

Викладачка предмету «Захист України, військова підготовка» Юлія Щербань часто організовує для дітей практичні заняття за участі військових.

«Мені пощастило, що маю багато крутих побратимів, якими пишаюсь. Вони зацікавлені у тому щоб передати свої знання і бачать результати. Адже коли молодь приходить на військову службу, то має бути елементарна обізнаність. Практичні заняття надзвичайно важливі та ефективні, бо діти так краще запам’ятовують», — говорить Юлія Щербань.  

 

 

Як учні управляли дроном, який знищував російську техніку

Джерело

Exit mobile version