У Вінниці для захисників та їхніх сімей провели безкоштовну екскурсію

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Ексурсія у музеї-садибі Пирогова. Фото: Суспільне Вінниця

Екскурсії насправді є одним із видів психологічної опори. Тому що для нас стає більш знайомим місце, більш знайома територія. І це є важливим. Для нас стає зрозумілим. От, наприклад, екскурсія в музей Пирогова, що історія має такі трагічні моменти на протязі віків. І як люди з цими трагічними моментами справлялися. Це є точкою для ось того постравматичного зростання, коли ми з якоїсь трагедії виходимо сильнішими, міцнішими для того, щоб будувати майбутнє”, — розповіла Тетяна Конарська.

Фото: Суспільне Вінниця

Екскурсію спершу провели у Національному музеї-садибі Миколи Пирогова. Другою локацією у маршруті була ставка Вервольф у Стрижавці. Екскурсію проводила Оксана Роздорожнюк.

Люди потребують емоційного й інтелектуального підтвердження того, що Україна прекрасна. Ми під час екскурсії надаємо і перше, і друге. Головне — це емоція, тому що ми передаємо емоційне відношення до тих об’єктів, які туристичні, привабливі є в нашому регіоні, нашого міста. Я думаю —це переформатовує, трішечки надихає і відволікає від якихось наших ситуацій, в яких ми всі живемо. В першу чергу, це воїни ЗСУ та їхні родини”, — сказала Оксана Роздорожнюк.

Фото: Суспільне Вінниця

Серед учасників екскурсії була Людмила Меньшова. Минулого року переїхала до Вінниці з Херсона. Її чоловік нині боронить Батьківщину. Весь час, каже, хвилюється про нього. На екскурсію прийшла, аби відволіктися від тривожних думок.

Мені чоловік говорив: “Не сиди вдома, ходи кудись, на екскурсії”, тому що я в чужому місті. Одна, діти навчаються. Ну, я дослухалася до його порад і шукаю собі такі заняття, як відвідування екскурсії”, — сказала Людмила Меньшова.

Фото: Суспільне Вінниця

Прийшов на екскурсію й ветеран війни Олександр Хрячков. Нині чоловік має другу групу інвалідності. До російського вторгнення разом із родиною мешкав у Маріуполі. Минулого року переїхали до Вінниці. На захід прийшли, аби дізнатися про історію міста.

Фото: Суспільне Вінниця

На мій погляд, і психологічний стан вирівнюється, ти щось нове дізнаєшся для себе. Хоч ми тут і вдруге, але щось забули. Це як книжку, коли її другий, третій раз читаєш. Або якийсь кінофільм — ти для себе щось нове береш. Все одно щось нове. Це поважний момент історії Вінниці.Тому приєднуємося, дивимося, насолоджуємося”, — сказав Олександр Хрячков.

Ексурсія на ставці Гітлера. Фото: Суспільне Вінниця

На ставці Вервольф у Стрижавці Вадим Левко показував9-річній доньці спалений російський танк. Чоловік комісований через стан здоров’я.Суспільному розповів, що такі екскурсії важливі для дітей, аби знали історію.

Тут таке місце, де був колись диктатор Гітлер. І це була його ставка. Сюди позвозили “рашистську” техніку. Я вважаю тут її і місце”, — сказав Вадим Левко.

Новини України