Джон Гербст вважає, що новий підхід Трампа докорінно новий, але цього все одно недостатньо.
Останні кроки Трампа важливі, але недостатні для тиску на Путіна, вважає Гербст / колаж УНІАН, фото Getty Images
Нова політика адміністрації США, яка полягає в тиску на Москву через озброєння України та погрози санкціями проти РФ, демонструє, що президент Дональд Трамп усвідомив загрозу, яку становить російський диктатор Володимир Путін, однак цього недостатньо для забезпечення миру. Так вважає старший директор Євразійського центру Атлантичної ради, колишній посол США в Україні Джон Гербст. Про це йдеться у його колонці на шпальтах The Hill.
На його думку, Трамп у понеділок після зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте зробив «найбільші на сьогодні кроки для посилення тиску на Москву», і це докорінно відрізняється від підходу, який він підтримував у перші місяці свого президентства. І такий курс, вважає експосол, відповідає обіцянці Трампа будувати політику національної безпеки на принципі «мир через силу».
Однак, як стверджує Гербст, ці кроки Трампа не змусять Путіна сісти за стіл переговорів і підписати мирну угоду, адже його мета залишається незмінною — досягти політичного контролю над Україною шляхом подальших просувань на її території.
Тому, вважає аналітик, адміністрація Трампа має відмовитися від поступового й ситуативного підходу, який демонструвала і команда попереднього президента Джо Байдена, і сформувати довгострокову стратегію, яка зупинить просування російських військ, послабить російську економіку та посилить здатність України не лише продовжувати оборону, а й робити це ефективніше.