У Полтаві отримали німецькі тренажери для реабілітації поранених бійців

За інформацією: Суспільне Полтава.

Центр реабілітаційної медицини. Суспільне Полтава

"Згідно з проєктом українсько-німецьким зі співпраці лікарень сьогодні ми отримали третій транш допомоги – це реабілітаційні тренажери для різних груп м’язів. Протягом 9 місяців ми працюємо з німцями, наші друзі нам допомагають обладнанням, лекціями. Була конференція в Берліні, де були представники і з України, і з Німеччини. Таких проєктів по Україні кілька, вони будуть розвиватись", — повідомив виконавчий директор БО "Лікарняна каса Полтавщини" Віталій Шевченко.

Боєць стрілкового батальйону Ігор на лікування до центру приїхав кілька днів тому.

"У мене сталась грижа в спині. Направили мене на лікування в місто Полтава. Я тут пройшов МРТ, все обстеження, яке мені прописали лікарі. Сьогодні казали, що мені призначать заняття на якихось тренажерах", — розповів пацієнт Ігор.

Монтаж тренажерів. Суспільне Полтава

Гуманітарну допомогу реабілітаційний центр вперше отримав минулого року.

"Перша допомога почалась з жовтня місяця, приїхали ліжка. У січні місяці приїхали ліжка, шафи, тумби для всіх відділень повністю і приїхали перші тренажери", — сказав виконавчий директор БО "Лікарняна каса Полтавщини" Віталій Шевченко.

"Отримали тренажери, які відновлюють силу м’язів спини та верхніх кінцівок, а також отримали апарат, який вимірює силу м’язів на початку і в кінці наших реабілітаційних заходів. Коли пацієнт буде відновлювати силу м’язів цих всіх органів і структур, він зможе і баланс, і вертикальне положення", — додав завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.

Тренажер для реабілітації поранених бійців. Суспільне Полтава

Центр реабілітаційної медицини працює вже 1,5 року, розповіла Ірина Пчелінцева.

"Пройшли реабілітацію вже близько 800 пацієнтів. В основному це пацієнти, які отримали або поранення, або наслідки захворювання нервової чи опорно-рухової систем", — повідомила завідувачка центру реабілітаційної медицини Ірина Пчелінцева.

"Дуже багато хлопців, які отримують травми ніг, спини. І дуже потрібно, щоб в них були ці тренажери. Дуже приємно, коли хтось піклується про твоє здоров’я, крім твоєї родини", — розповів пацієнт Ігор.

За словами директора благодійної організації Віталія Шевченка, проєкт партнерства між українською та німецькою лікарнями триватиме ще 4 місяці. Протягом цього часу очікуються нові транші гуманітарної допомоги.

Новини України