Близько 50 пластунів з усієї України планують подолати 400 км Вінницькою та Хмельницькою областями на велосипедах
Сьогодні, 10 серпня, з Європейської площі Вінниці стартував пластовий велотабір. Таку мандрівку пластуни організовують вже 16 років для того, щоб навчити дітей досліджувати свою країну та працювати для її розвитку.
Як розповів журналістці Вінниці.info організатор крайового велосипедного мандрівного табору «Ревор» та пластун Національної скаутської організації України Андрій Андрійчук, цього року у мандрівці беруть участь 30 дітей з різних куточків України.
«В нас ідея табору така, що ми кожен рік мандруємо в різні області. Так у 2021році ми мандрували Чернігівщиною та Сумщиною потім на Закарпатті ще були. Минулого року це була Тернопільщина і цього року ми вибрали маршрут Cаmino Podolico. Також ми вирішили додати собі, як імпровізовану точку — Бакоту. Тому через різні гірки маршрут буде трошки складніший, адже для вело подорожей це додає свої труднощі», — каже пластун зі Львова Андрій Андрійчук.
Діти мандруватимуть у супроводі старших пластунів, маючи з собою паспорти пелігримів, у які на кожній точці подорожі ставитимуть штампи та наліпки.
Серед дорослих і пластунка Таня Буць, родом з Чернівців, яка їхатиме шляхом Camino Podolico разом зі своїм песиком на ім’я «Сирник».
«Я організовую табір «Ревор» вже 7 рік і кожного року ми обираємо різні маршрути, цього року обрали Вінницю. Сирник їде зі мною вперше, але перед цим ми зробили тестову мандрівку щоб зрозуміти, чи витримаємо цю дорогу. Це буде складно, я знаю, але єдине, що нас рятує — темп колони табору, адже з нами їдуть діти, тому, я думаю, все вдасться», -каже Таня Буць.
«Ми всі також маємо з собою намети, у нас буде протягом 3-х днів тут в селищі неподалік семінар, де ми навчатимемося. Будуть проводитися для дітей заняття з правил дорожнього руху, техніки педалювання, різні забавки, співи та тематичні ватри. Потім стартує основна мандрівка», — розповідає Андрій Андрійчук.
За 12 днів пластуни мають подолати 400 кілометрів Вінницькою та Хмельницькою областями шляхом Camino Podolico. За цей час учасники матимуть можливість побачити різні краєвиди, пам’ятки архітектури та зможуть просто відпочити, покупавшись у річці.
«Основна мета це дати учасникам можливість познайомитися з різними культурами, адже в різних областях українці по-різному спілкуються, за цим цікаво спостерігати. Наша українська культура є дуже різноманітною і це дуже круто, коли воно все об’єднується в рамках однієї країни та національності», — додає пластун зі Львова.
Вінницький пластун Віталій Головенько переконаний, що на сьогоднішній час вкрай важливо проводити такі табори для дітей.
«Як на мене це дуже класний психологічний момент. Що діти з різних регіонів, не таких безпечних, умовно, як Вінниця мають можливість подорожувати, побачити нашу вінницьку природу. Такі заходити важливо проводити, щоб відволікти дітей від того що відбувається. Ми розуміємо що війна, але діти повинні мати дитинство», — каже Віталій Головенько.
Вінниця.info