За інформацією: Суспільне Полтава.
Прийомне відділення у стабпункті. Фото: Суспільне Полтава
"За деяких обставин такий стабілізаційний пункт буде вкрай необхідний нам. Медична допомога починається із самодопомоги і взаємодопомоги. Тобто ще на полі бою. Далі побратими або бойові медики виносять з поля бою, потім техніка вивозить. Люди потрапляють до медичних автомобілів, реанімобілів або санітарних автомобілів. І далі потрапляють на стабілізаційний пункт. Зі стабілізаційних пунктів уже потрапляють до лікарень і шпиталів", — каже капітан медслужби, лікар медроти 71-ї бригади "Квітень".
Дефібрилятор. Фото: Суспільне Полтава
Мобільний стабілізаційний пункт виготовила кременчуцька компанія. У пункті надаватимуть медичну допомогу пораненим військовослужбовцям на передовій.
"Це приміщення виконане у стилі трансформеру. Зараз воно у положенні для транспортування. У випадку, якщо необхідно проводити якісь медичні заходи, обладнання група лікарів розставляє так, як їм потрібно", — каже представник компанії виробника Сергій Новоселецький.
Акумулятори, за допомогою яких стабпункт може працювати автономно. Фото: Суспільне Полтава
Скільки грошей спрямували на виготовлення пункту
На виготовлення стабпункту спрямували понад 5 мільйонів гривень із бюджету Кременчуцької громади. Іще близько мільйона гривень на обладнання дали із благодійного фонду Сергія Притули.
"У нас була можливість зробити лише контейнер з усім необхідним: з опаленням, з водою, з генератором, з можливістю 12 годин працювати без електроенергії лише на акумуляторах і тих приладах, які дозволяють акумулювати електричну енергію, коли вона є. А медобладнання не було. Нам дуже допоміг фонд Сергія Притули", — каже голова Кременчуцької міської ради Віталій Малецький.
Шафи, у яких можна зберігати медикаменти. Фото: Суспільне Полтава
"Ми купили комплекти на два хірургічних ліжка. Чому ми кажемо хірургічні ліжка, тому що усе довкола самого пацієнта. Ми купили лампу, ми купили систему обігріву, яка встановлена у комплексі. Ми купили дефібрилятори, монітори пацієнтів, закупили кисневі концентратори, закупили аспіратори, які встановлені у контейнері. Також системи обігріву пацієнта. Це дуже важливо, особливо у таку холодну погоду, яка зараз насувається на нас, і від гіпотермії гинуть багато пацієнтів", — говорить інструктор "Фонду Сергія Притули" Олексій Полухін.
Лампа для знезаражування пункту. Фото: Суспільне Полтава
Мобільний стабпункт військовим передали 17 листопада.