У Житомирі продовжується реалізація флагманського проєкту «Рух без бар’єрів», спрямованого на створення зручного і доступного міського простору для кожного. Цими днями амбасадори проєкту Юрій Барашев і Ірина Смірнова провели виїзне обстеження однієї з ділянок майбутнього маршруту.
Під час інспекції перевірили якість тротуарів, зупинок, пішохідних переходів та громадського транспорту. Особливу увагу звернули на вулицю Київську.
«Ще недавно я не міг дістатись цієї зупинки — тепер перешкод немає. Пандуси працюють, водії проінструктовані й допомагають. Це не просто інфраструктура — це про гідність», — поділився своїм досвідом Юрій Барашев, який понад 30 років пересувається на кріслі колісному.
Житомир уже використовує сучасні цифрові рішення: за допомогою додатку Dozor City люди можуть відслідковувати тролейбуси, які доступні для людей з інвалідністю, а спеціальна кнопка у салоні дозволяє заздалегідь попередити водія про потребу зупинки.
Також маршрут передбачає встановлення звукових маячків для людей з порушенням зору. Ірина Смірнова, амбасадорка проєкту, наголосила: «Озвучення переходів і зупинок — критично важливе. Без цього орієнтування в місті стає майже неможливим».
Окрему увагу в межах ініціативи приділяють просвітницькій роботі. Адже безбар’єрність — це не лише про архітектуру, а й про людські стосунки.
«Потрібно вчити суспільство емпатії. Не всі поранення видно. Людина поруч може бути ветераном, який щойно вийшов із госпіталю», — зауважив Юрій Барашев.
На сьогодні у Житомирській громаді проживає майже 28 тисяч осіб з інвалідністю, серед яких понад 600 користуються кріслами колісними, ще понад 500 — мають порушення зору. Саме тому розвиток безбар’єрної інфраструктури тут є не лише актуальним, а й життєво необхідним.
Джерело: пресслужба Житомирської ОВА