Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».
Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити в регіоні або державі соціальний простір, вільний від насильства, не допускати його прояви та комплексно реагувати.
Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особлиео стосовно жінок, та захисту прав людини, адже упродовж шістнадцяти денного періоду акції відзначається 8 важливих дат. 3-поміж них: Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Отож, мета щорічної Акції — привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми.
Цьогорічна активність до Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» у форматі «Acting for survivors» («Кроки до допомоги») є солідарним проявом небайдужості учасників/ць до осіб, які пережили і досі переживають травматичний досвід, та заохоченням до турботи про ментальне й фізичне здоров’я як основні складові повноцінної здорової життєдіяльності людини. Організація активності покликана привернути увагу населення до злочинів насильства з боку російської федерації та способи допомоги для постраждалих: ззовні — через наявні соціальні сервіси та самостійно — через постійну підтримку власного фізичного здоров’я і психоемоційного стану.
Було зроблено певну «алею», де кожен та кожна зможуть пройти шляхом
«постраждалої особи» («Acting for survivors»), дізнатись реальну історію постраждалої особи та дізнатись про сервіси допомоги постраждалим.
У місті Житомирі активність «Кроки до допомоги» розпочалася 25 листопада о 12.00 на вул. Михайлівській. Долучитися до акції та пройти шлях разом із постраждалою можна упродовж усіх 16 днів, з 25.11 до 10.12.2023.
Організатори запрошують всіх долучатися до активності на знак підтримки та солідарності до осіб, які знайшли сили та підтримку вийти з кола насильства.
3ахід органі.зований Житомирською міською родою у партнерстеі з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення та громадською органі3аціЕю «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно эумовленому насильс,rnву» (GBV Асоціація експертів) у межах проЕкту «Міста, вільні від домашнього насильства» За підтримки уряду Канади (Embassy of Canada to Ukraine) ma Великої британії (British Embassy Kyiv).