Західні чиновники поділилися, що в Європі не впевнені в тому, як Трамп збирається завершити війну.
Деякі європейські лідери вважають, що під час правління Трампа США перестануть допомагати Україні / фото — ua.depositphotos.com
Європейські союзники України стурбовані тим, що підтримка Києва може змінитися після того, як новий президент США Дональд Трамп вступить на посаду. Це вдалося з’ясувати під час бесід західних чиновників з журналістами CNN.
Один із них поділився, що напередодні інавгурації Трампа в європейських країнах спостерігається «загальна колективна затримка дихання». За його словами, більшість лідерів досі не розуміють, як діятиме новий президент США.
Дипломат, який знайомий з настроями в штаб-квартирі НАТО, розповів журналістам, що в Альянсі немає впевненості в тому, що Трамп продовжить підтримку України та доб’ється мирних переговорів. Він вважає, що наступні кілька місяців стануть вирішальними на полі бою.
«Зараз дуже небезпечно робити прогнози. Ми сподіваємося на краще», — заявив високопоставлений співробітник української розвідки.
Аналітики вважають, що будь-яка угода, запропонована Трампом, міститиме заморожування лінії фронту, а Україна та РФ нададуть або отримають гарантії безпеки, щоб запобігти поновленню конфлікту, зазначили у виданні.
«Після обрання Трампа дискусії навколо майбутнього України перейшли в овердрайв», — сказав журналістам представник французького оборонного відомства.
У виданні нагадали, що Курт Волкер, посланець Трампа по Україні під час його першого терміну, говорив про те, що першим кроком республіканця на посаді президента стане демонстрація сили. За його словами, новий голова США хоче змусити російського диктатора Володимира Путіна завершити війну в Україні.
Крім того, Волкер вважає, що Трамп швидше видасть Україні кредит, ніж надасть допомогу безоплатно.
«Я не впевнений, що він збирається скоротити її до нуля. Я вважаю, що це буде програма ленд-лізу», — пояснив він.
Також у виданні зазначили, що нещодавній дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца Путіну поклав кінець майже дворічній ізоляції голови Кремля провідними лідерами НАТО. Це рішення викликало обурення у деяких європейських лідерів.
«Німці, які розмовляють з Путіним — це буде погано сприйнято серед союзників України. Дати Путіну цей позитивний імпульс — це викличе роздратування у французів та інших», — підкреслив європейський чиновник.