У громадах Вінниччини почали діяти бригади з відстрілу червоної лисиці

За останні 10 років у Вінницькій області зареєстрували рекордну кількість хворих на сказ тварин, тому вирішили перейти до штучного регулювання чисельності червоної лисиці   

У громадах Вінниччини почали діяти бригади з відстрілу червоної лисиці

Як повідомляють на сторінці Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, найбільше зареєстрованих випадків сказу тварин було у Вінницькій, Харківській, Черкаській і Кіровоградській областях.

«Основним переносником сказу є червона лисиця. На Вінниччині руді хижачки почали вільно заходити у населені пункти, минулого року лисицю зафіксували навіть у центрі Вінниці! Особливо страждають мешканці, чиї садиби знаходяться на околицях, поряд із лісом, полем, лісосмугами, порожніми будинками. Лисиці завдають чималої шкоди, полюючи на домашню птицю. Але головна небезпека – поширення сказу. Лисиця, хвора на сказ, може зайти в населений пункт і напасти на домашню тварину чи людину», — зазначено в повідомленні.

Згідно рішення №42 Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії Вінницької обласної військової адміністрації в районах Вінницької області створені бригади з відстрілу червоної лисиці.

5 листопада відповідно до дозволів Центрально-Західного міжрегіонального управління лісового і мисливського господарства та Державного агентства лісових ресурсів України за участю представників Державної екологічної інспекції у Вінницькій області на території Іллінецької та Погребищанської громади було проведено заходи із зменшення чисельності червоної лисиці.

«Добутих лисів направлятимуть до місцевих установ ветеринарної медицини для дослідження на сказ», — повідомляють в Держекоінспекції.

Як повідомляла Вінниця.info, цьогоріч на території Вінницької області вперше за 15 років від сказу померла людина, випадок стався у Вендичанській громаді. Влітку в смт Вороновиця, лиси приходили в подвір’я до людей.

Джерело

Новини України