Керівник Росії Володимир Путін спілкується з учнями під час уроку “Поговоримо про важливе” під час відвідування місцевої школи з нагоди Дня знань у Кизилі в Республіці Тува, Росія, 2 вересня 2024 року. REUTERS/Sputnik/Sofia Sandurskaya/Pool
Володимир Путін стикається з викликом підтримання своїх "червоних ліній", оскільки загроза ядерного удару втрачає свою ефективність.
Про це пише The Washington Post з посиланням на аналітиків та офіційних осіб, близьких до російської дипломатії. .
Після того як Путін попередив, що дозвіл Заходу на удари України вглиб Росії означатиме війну з НАТО, російські пропагандисти активізували ядерну риторику.
Олександр Михайлов, директор Бюро військово-політичного аналізу, закликав бомбити макети Лондона та Вашингтона, щоб "вони так красиво горіли, що це жахнуло б світ". Спікер Держдуми В'ячеслав Володін попередив, що удари по Росії призведуть до ядерної війни і нагадав, що до Страсбурга — лише три хвилини польоту для російської МБР.
Проте всередині Кремля зростає розуміння, що постійні ядерні погрози втрачають свою силу. Російські офіційні особи визнають, що Захід постійно перетинає "червоні лінії" Москви, і Путін шукає більш тонких та обмежених відповідей на надання Україні можливості використовувати ракети дальньої дії для ударів по Росії.
"Відбулося перенасичення ядерними погрозами. Є імунітет до таких заяв, і вони нікого не лякають", — заявив російський чиновник на умовах анонімності.
Російський академік з тісними зв'язками з дипломатами назвав ядерний варіант "найменш ймовірним", оскільки це призведе до незадоволення серед партнерів Росії у Глобальному Півдні і не є ефективним з військової точки зору.
Аналітики вважають, що Путін розглядає різні варіанти стримування підтримки України Заходом. Тетяна Станова, засновниця консалтингової компанії R-Politik, зазначає, що Путін бачить ядерну зброю як "найгірший варіант для всіх, включаючи себе".