Як символ перемоги ему, сьогодні цей птах зображений на гербі Австралії.
Війна з ему тривала два місяці і призвела до капітуляції австралійського уряду / колаж УНІАН, фото wikipedia.org
Протистояння фермерів і диких тварин відоме з давніх давен. Інколи воно набуває досить дивних форм. Наприклад, нещодавно Ботсвана пригрозила «подарувати» Німеччині 20 тисяч слонів, долею яких так переймається німецьке суспільство. Мовляв, нехай слоники потопчуть поля німецьких фермерів перш, ніж уряд в Берліні ухвалить якісь рішення на захист цих тварин.
Але куди химерніших форм набуло протистояння з дикими видами в Австралії. Там ледь не кожна тварина намагається вбити або самого австралійця, або його собаку, або хоча б знищити фермерські поля. І суворі австралійці не цураються рішучих дій у відповідь. Наприклад, одного разу справа дійшла до справжньої війни – із застосуванням армійських кулеметів. Це була війна з птахами ему. І австралійці цю війну ганебно програли.
Насправді, багато хто чув про Війну з ему, але мало хто знає подробиці. Американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс в авторській статті для Forbes розповів, чому ж австралійці не змогли мирно домовитися з ему, чому справа дійшла до бойових дій і як австралійці примудрилися програти.
Отже після Першої світової війни в Австралії почався бум з вирощування пшениці. В західній частині країни утворився так званий пшеничний пояс – великий фермерський регіон. І незабаром ему, великі нелітаючі птахи, схожі на страусів (але родичами вони не є), втямили, що на фермерських полях пастися краще, аніж у напівпустелі.
Відтак на початку 1930-х приблизно 20 000 ему мігрували до пшеничного поясу Західної Австралії і почали спустошувати посіви. Один ему здатен з’їсти кілька кілограмів врожаю на день. Тож нашестя з багатьох тисяч птахів стало катастрофою для фермерів.
У листопаді 1932 року уряд відреагував на заклики цивільних про порятунок і вислав армію їм на підмогу. Точніше кількох солдатів із кулеметом та запасом набоїв до них. Місія видавалася простою: скоротити популяцію ему і захистити пшеницю. Однак австралійський Генштаб не врахував підступність ворога.