В Україні запустили систему єКоноплі, мета якої – вдосконалити державну аграрну політику, відновити лідерство України з вирощування технічних конопель та знизити можливі корупційні ризики та ризики зловживань. Крім того, це дозволить забезпечити публічність та відкритість ринку промислових конопель.
Про це повідомили у Міністерство аграрної політики та продовольства. Очільник Мінагро Віталій Коваль наголосив, що коноплі – це високомаржинальна нішева культура, яка має широкі можливості для переробки.
Сприяння розвитку коноплярства в Україні призведе до зростання бізнесів, що займаються посівом, вирощуванням та переробкою цієї культури як внутрішнього, так і для зовнішнього ринків. Власне архітектура системи єКоноплі дасть можливість формувати об’єктивні статистичні та аналітичні дані щодо промислових конопель.
Для конопляного бізнесу в системі будуть доступні такі модулі:
- модуль реєстрації суб’єктів господарювання у сфері промислових конопель;
- модуль реєстрації та управління земельними ділянками;
- модуль посіву та врожаю;
- модуль лабораторних досліджень;
- модуль витягів та звітності;
- інтерактивна мапа.
Нова система інтегрується з державними реєстрами та системами. А саме з:
- єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- державним реєстром речових прав на нерухоме майно;
- державним земельним кадастром;
- інформаційно-комунікаційною системою єРослинництво (Державним реєстром сортів рослин, придатних для поширення в Україні; реєстром сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал).
Для реєстрації в реєстрі необхідно:
- підготувати лише КЕП.
- подати заявку через електронний кабінет системи єКоноплі.
Також в Україні значно спростили діяльність юросіб, що займаються виробництвом та переробкою промислових конопель. Зокрема для учасників реєстру не потрібно буде отримувати ліцензії та квоти на вирощування цієї культури.
Як вже повідомляв OBOZ.UA, з 3 лютого 2025 року українські фермери можуть подавати заявки на отримання державної дотації через Державний аграрний реєстр (ДАР). Виплати складатимуть 7 000 грн на корову та 2 000 грн на козу або вівцю, але лише для тих, хто не отримував дотацій у 2024 році.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!