«Віримо у них і будемо підтримувати»: як учні та вчителі гімназії на Вінниччині допомагають захисникам

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Учні Новоприлуцької школи виготовляють окопні свічки для захисників. Фото: Суспільне Вінниця

З перших днів повномасштабної війни вчителі та учні Новоприлуцької школи Турбівської громади допомагають військовим. Школярі виготовляють окопні свічки та обереги для захисників, а педагогічний та господарський колективи роблять тушкованки, згущене молоко та печуть пиріжки. Про це Суспільному розповіла директорка гімназії Лариса Зель.

Фото: Суспільне Вінниця“Всі ми з першого дня війни волонтеримо, і так будемо тут до кінця.Оскільки ми вже підходимо до другої річниці війни, то хочемо сказати, що руки у нас не опускаються ні на одну хвилину. Ми свято віримо у наших хлопчиків і будемо їх тут весь час підтримувати. Ми знаємо, як для них це важливо. Вони нам передали свої прапори зі своїми підписами. Ми на них тепер дивимося, і в нас з’являється мотивація. А пораненим ми весь час несемо частинку домашнього тепла, щоб вони знали, що вони там недаремно воювали, і знали, що ми з ними. Я вважаю, що це лише 1% того, що ми можемо робити тут у тилу”, — сказала Лариса Зель.

Фото: Суспільне Вінниця

За весь час у школі виготовили понад 20 тисяч банок тушкованки та напекли 30 тисяч здоби з різними начинками. Волонтери відвозять все українським воїнам на передові позиції та у шпиталі.

Фото: Суспільне Вінниця“Печемо пиріжечки з капустою, з повидлом. Дівчатка ще сінабони випікають. За раз випікаємо до тисячі штук. Їх потім волонтери забирають і розвозять по вінницьких госпіталях”, — розповіла кухарка школи Ольга Слободян.

Фото: Суспільне Вінниця

Вчитель Павло Радіонов розповів, що допомога захисникам — “налагоджена система” у громаді.

Фото: Суспільне Вінниця“За раз ми робимо 240 банок. У нас є один шкільний автоклав і ще роздаємо людям по хатах. Ми тут тільки закриваємо банки, а вони в себе там ще працюють. Потім віддаємо їх волонтерам. В нас тут все налагоджено. Дівчата одні в нас миють баночки, інші накладають кашу, спеції, м’ясо. Хтось закручує. Кожен робить свою роботу. М’ясо привозять люди. Ми даємо клич. Привозять також рибу. Ми тут все розробляємо. Все, що наші солдати там потребують, то ми збираємо ці продукти по селу”, — розповів Павло Радіонов.

Фото: Суспільне Вінниця

Волонтерський загін назвали “оптимістами”, сказала Лариса Зель. До волонтерства долучають і дітей. Учні роблять окопні свічки, виготовляють обереги та малюють малюнки для захисників.

Фото: Суспільне Вінниця

Учень четвертого класу, дев’ятирічний Богдан, розповів, що окопні свічки для оборонців почали виготовляти торік на початку листопада. Роблять це на уроках трудового навчання та виховних годинах.

Я беру картон і скручую його в трубочку. Потім їх заллють воском і відправлять нашим воїнам на передову, щоб їм було тепло. Я таких у день десь штук 10 можу зробити, а всього вже 40”, — сказав Богдан.

Фото: Суспільне Вінниця

Також на уроках трудового навчання роблять обереги для оборонців та малюють їм малюнки.

Українська держава — вона найкраща, і наша мова наймилозвучніша. Тому я вирішила намалювати наш прапор і герб. Ми малюємо малюнки та пишемо листи з побажаннями для наших воїнів. Бажаємо їм перемоги”, — сказала учениця четвертого класу Ірина.

Фото: Суспільне Вінниця

Серед оберегів — браслети. Учень Святослав розповів: як правильно плести браслет — його навчила мама. Тепер усім класом їх виготовляють для воїнів.

Фото: Суспільне Вінниця“Я плету браслетики для наших воїнів, щоб у них були обереги. Я підбирав такі кольори, як наш прапор. Щоб вони були патріотичними й вони знали, що я в них вірю. Мене мама навчила. Мені сподобалося, і тому я їх плету. На один браслетик треба десь 15-20 хв. Я приходжу з уроків, спершу роблю домашнє завдання, і коли в мене є вільний час, то плету браслетики”, — розповів Святослав.

Новини України