Виправили помилку 80-річної давнини: на військовому кладовищі в Італії з могил солдатів-євреїв прибрали хрести. Відео

У битві при Монте-ла-Діфенса, Італія, 3 грудня 1943 року, під час штурму опорного пункту нацистів загинув американський солдат Бен Зайон Бернштейн. Юдей загинув у своєму першому бою. Брати і сестри Бернштейна навіть не знали, що Бена поховали під латинським хрестом на американському військовому кладовищі у Неттуно, Італія. Лише днями ця помилка 80-річної давнини була виправлена.

Її виправила некомерційна організація під назвою «Операція Бенджамін». Як розповідають в CNN, організація розшукує юдейських солдатів, похованих на американських військових кладовищах по всьому світу під латинськими хрестами, та виправляє ці помилки, замінюючи хрести зіркою Давида.

Кілька днів тому родина Бена Бернштейна відвідала Італію, щоб взяти участь у церемонії вшанування військового та заміни його хреста на зірку Давида.

«Це була велика частина його життя. Він навчався в юдейській школі, завжди працював у юдейських організаціях. Він навіть поїхав до Палестини», – розповів племінник Бен Шерідан, якого назвали на честь його дядька.

Справа у тому, що юдейські солдати США під час Другої світової війни навмисно не позначали свої релігійні вподобання на військових жетонах.

«Це були справжні помилки. У той час Америка справді намагалася їх виправити, але це було важко, бо багато людей навмисно на своїх жетонах ставили знаки «П» або «К» – тобто протестант або католик – аби захистити себе у разі полону. Якщо тебе брали в полон німці, це було справді жахливо», – пояснює історик Шалом Ламм, засновник організації «Операція Бенджамін».

Його організація вже замінила понад 30 таких «помилкових» військових надгробків на різних американських військових кладовищах.

Це не така легка справа, як може здатися. За словами пана Ламма, «обсяг доказів, які треба обов’язково надати Американській комісії з пам’ятників, доволі величезний», і все ускладнюється тим, що зараз мало хто знає, де та як само поховані їхні родичі, що приймали участь у Другій світовій війні.

Так, родина зазначеного Бена Бернштейна знала, що він Герой війни, проте не здогадувалась, де він був похований.

На цьому італійському кладовищі поховані лейтенанти Пол Сінгер та Шелдон Файндер, також юдеї. Причому надгробок Файндера був із зіркою Давида з самого початку, а могила Сінгера була з латинським хрестом. Цю помилку було виправлено того ж дня, що й помилку Бернштейна.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент США Дональд Трамп, який вирішив обігнати у марнославстві російського диктатора Путіна, заявив, що Сполучені Штати перемогли в обох війнах – у Першій світовій та Другій світовій. За словами Трампа, якби не США, то зараз би всі розмовляли німецькою.

Нагадаємо, що з цього роуц у США офіційно проголошено 8 травня Днем перемоги у Другій світовій війні. Під час виступу, присвяченого оголошенню свята, Трамп наголосив, що вирішальну роль у перемозі над нацизмом відіграли саме Сполучені Штати.

Тільки перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA і Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України