Технічні проблеми призвели до дуже високих втрат серед військових.
Підприємства РФ, які виробляють, модернізують і ремонтують військову техніку, не здатні компенсувати щомісячні втрати окупантів / фото Вікіпедія
Три роки війни в Україні показали абсолютну провальність радянської та російської концепції бойових броньованих машин (ББМ), яких у РФ були тисячі. За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, залишки цієї техніки вже неможливо швидко відновити, щоб компенсувати втрати ворога.
«Гранично низький життєвий цикл, виживаність самої машини і, як наслідок, екіпажу і десанту, а також, після поразки, в більшості випадків, відсутність можливості відновлення, призвело до високих втрат не тільки в даній категорії, а й надвисоких втрат особового складу», — стверджує експерт.
Йдеться, зокрема, про броньовану машину піхоти БМП-1/2/3, броньовану машину десанту БМД-1/2/3/4, бронетранспортери БТР-70/80/82 та інші моделі, призначення яких — доставка десанту на позицію, проведення штурмових дій і вогнева підтримка.
Водночас за словами Коваленка, західні зразки техніки через більш продумані технічні рішення і якість бронювання за багатьма показниками випереджають російські — навіть сучасні. Причому стосується це не тільки американської M2A2 Bradley і шведської CV90, а й, здавалося б, морально застарілих бронетранспортерів M113, машин піхоти Marder 1А3 та інших.
За даними оглядача, підприємства РФ, які виробляють, модернізують і ремонтують військову техніку, не здатні компенсувати щомісячні втрати окупантів виготовленням нових одиниць. При цьому радянська техніка на складах закінчується, а ту, що залишилася, через її технічний стан неможливо відновити і компенсувати втрати так само швидко, як у 2023 році та першій половині 2024 року.
«Власне, закладена в основу ББМ ще за радянських часів відстала і безперспективна концепція призвела до того, що десятиліття по тому багатотисячний парк ББМ не витримав випробувань 3-річною війною. Причому, не з країнами НАТО, а з однією лише Україною», — акцентує Коваленко.