Від кого діти успадковують інтелект – від тата чи від мами? Результати дослідження

За висновками науковців відомо, що стать дитині визначає батько, точніше його тип хромосоми, який він передає своєму дитяті. Проте розум дитина успадковує від матері.

Згідно з дослідженнями, гени що відповідають за розвиток інтелектуальних здібностей, знаходяться в Х-хромосомі. Оскільки жінки мають дві Х-хромосоми, вони мають більше шансів передати ці гени своїм нащадкам порівняно з чоловіками, які мають лише одну, пише City Magazine.

Дослідження проводили на мишах. Результати показали, що ті звірята, які отримали додаткову дозу материнського гена, розвинули більшу голову та мозок, але мали маленьке тіло. І навпаки, миші з додаванням батьківських генів мали менший мозок, але більші тіла. Це дослідження пояснює, як успадкована генетика впливає на розвиток мозку і відповідно, на когнітивні функції.

Дослідники ідентифікували клітини, які містять лише гени матері чи лише батька, у шести різних частинах мозку миші, які контролюють різноманітні когнітивні функції, від харчових звичок до пам’яті.

Клітини з генами батька зосереджені в частинах лімбічної системи, яка бере участь у таких функціях, як секс, їжа та агресія. Однак дослідники не виявили батьківських клітин у корі головного мозку, де відбуваються найрозвиненіші когнітивні функції, такі як міркування, мислення, мова та планування.

Проте дослідження також чітко довели, що генетика не є єдиним визначальним фактором інтелекту. За оцінками науковців, лише 40-60 відсотків інтелекту є спадковими. А решта залежить від середовища, в якому зростатиме дитина, виховання та досвіду дитини під час дорослішання на формування її інтелекту.

OBOZ.UA раніше писав, як змінюється мозок чоловіка після того, як він став батьком.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України