За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Велосипедом та пішки по 16 кілометрів до своїх підопічних добирається Наталія Адаменко. Вона одна соцпрацівниця на три прикордонні села Чернігівської області.
До дня працівника соціальної сфериУ першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери. України розповідаємо її історію.
В одному із сіл Наталію чекає пенсіонерка Зінаїда.
"Коли б не Наталія, не знаю що б було. Було: дощ ллє, а вона каже, що прийде", — розповіла Зінаїда.
Зінаїда. ФОТО: Суспільне Чернігів
Вона замовляє продукти з запасом. Навчилася цього після повномасштабного вторгнення, коли в селі їздили ворожі танки, а магазини були порожніми. До кордону з Росією тут 10 кілометрів.
"Тільки зі стільця встала, хотіла піч підтопити, як почалося воно — це я вам не можу передати. Я думала: літаки летять і бомблять. Ну я ж не думала, що війна. Стала і стою коло стільця: глина сиплеться зі стелі. Я вискочила і погріб відкрила. Тут прийшов один сусід і другий. Каже, що війна.
Наталія на велосипеді добирається до підопічних. ФОТО: Суспільне Чернігів
Окрім доставки продуктів Наталія допомагає по господарству. Робить те, що не здужає її підопічна.
Перший день повномаштабного вторгнення Наталію також застав на роботі.
Влітку 2023 року соцпрацівниця ледь не потрапила під обстріл. Мала їхати в сусіднє село, але підопічний попросив, щоб приїхала наступного дня.
"Він мені зателефонував, каже, щоб не їхала до нього. І почались "прильоти". Там чоловіки їздили, дивились: навіть вигоріла трава. Я кажу: «Добре, що не поїхала, бо, може, влучило б, то валялась під сосною там (сміється, — ред.)»".