Не всі папуги говорять, але всі вміють спілкуватися з людьми.
Дитина захотіла завести вдома крилатого бешкетника, ви здалися та купили папугу. Після години споглядань за новим домашнім улюбленцем, новий квест – як навчити папугу говорити? Якщо ваш пернатий ані пари з вуст – ловіть поради від Вінниця.info, як приручити папугу та навчити його говорити.
Для початку, давайте визначимо, породи папуг, які розмовляють. Наш рейтинг папуг-говорунів виглядає так:
- Ара – птахи, які здатні чітко імітувати звуки, які чують. Цей крилатий не те щоб оратор з дитинства, тому із простими людськими словами в нього можуть спочатку виникнути деякі проблеми, але згодом – він навчиться. До того ж ара ще той троль. Він буде пародіювати скрип дверей, звук телефону, крик голодного кота тощо. Тому з ним вашій дитині та вам точно не доведеться сумувати.
- Какаду – любителі вести задушевні розмови рано вранці або ввечері, а ще ці красені люблять співати.
- Амазон – цей папужка здатний вивчити понад півсотні слів. Більше того, вони люблять уважно слухати, як говорять люди навколо, запам’ятовувати звуки та самостійно їх відтворювати. Гарні компаньйони, товариські та полюбляють своїх господарів, тому будуть робити все, щоб привернути вашу увагу.
Хвилясті – папуги, які говорять та легко вивчають елементарні слова. Ці папужки люблять увагу, дуже чуйні та люблять, коли з ними спілкуються.
Всі говоруни люблять високий тембр, тому легко вивчають слова разом з дітьми та жінками.
Як швидко навчити папугу розмовляти
Ваш папуга відмовляється говорити? Не проблема. Можливо ви йому просто не подобаєтеся? Шуткуємо звісно, але все ж доля правди в цьому жарті є. Справа в тому, що спочатку папужка повинен до вас звикнути.
Якщо ви тільки вчора купили пернатого, а сьогодні він перший день як знаходиться в новому просторі, звісно що йому знадобиться певний час на адаптацію. Також він повинен обрати, з ким йому найбільш комфортно проводити час, хто його найчастіше годує, розмовляє з ним ласкавим та заспокійливим тоном.
Перші кроки довіри виглядають так, що папуга не намагається сховатися, коли ви міняєте годівничку з їжею або коли він спокійно може залізти вам на руку, бо почувається так само в безпеці, як і в клітці. Для того, щоб приручити папугу до рук, спробуйте дістати його з клітки, посадити на руку, обережно погладжуйте і відпускайте. Птах повинен розуміти, що ви не збираєтеся йому ніяк нашкодити. Також пропонуйте посидіти в себе на руці у клітці. Тримайте руку нерухомо, щоб він міг походити по ній, відчути ваш запах. При цьому, ласкаво спілкуйтеся з ним, адже через інтонацію папуги розуміють наміри та настрій людини.
Говорючі птахи зазвичай вивчають слова з найменшого віку, приблизно з 3-6 місяців. Тому, якщо ви придбали вже дорослого мовчазного крилатого, не дивуйтеся, чому папуга й досі не навчився розмовляти. Скоріше за все, з ним ніхто не спілкувався з дитинства і ця здібність йому була не до чого.
Щоб розібратися з тим, як навчити папугу розмовляти, слід запам’ятати, що малі бешкетники в першу чергу люблять прості слова, що містять голосні звуки. Наприклад, такі: «о» та «а». Також легко запам’ятовують слова, що містять такі приголосні: «К», «Р», «П», «Т». Не забувайте про шиплячі звуки: «Ш», «Ч», «Ж», «ДЖ».
Зверніть увагу, папуги говорять найчастіше вранці та ввечері, тому основні заняття зосередьте саме в ці години. Коли ви вже здружилися з новим домашнім улюбленцем, можна приступати до уроків вимови. Підходьте до процесу навчання відповідально.
Вчимо птахів говорити: корисні поради
- Перед початком занять упевніться, що і ви, і ваш пернатий учень, знаходитесь в гарному настрої. Якщо ви злі чи засмучені, заняття краще відкласти. Так само, якщо папужка не звертає на вас уваги – не дратуйте та не набридайте своєю присутністю.
- Вчіть одне, максимум два слова за день. Вимовляти потрібно чітко в одній і тій самій інтонації. Повторюйте слово по декілька разів та чекайте відповіді. Не змінюйте слово. Якщо це слово: «кішка», не видозмінюйте його, «киць» чи «кицьок» за одне заняття бути не повинно.
- Розподіліть час. Вранці 5-7 хвилин, вдень – 10 хвилин, ввечері – 20-30 хвилин. Повторюйте одне слово по 10-15 разів.
- Хваліть папужку, навіть якщо слово він вимовляє неправильно, або переставляє літери. Він навчиться, потрібен час, ваша любов та терпіння.
- Навчити двох папуг говорити одночасно не вийде. Якщо у вас в одній клітці сидять два чи більше пернатих — діла не буде. Ученик повинен бути один. В іншому випадку, вони будуть спілкуватися тільки між собою, а не з вами.
- Знаєте, чому папуги розмовляють? Бо в природі папужки спілкуються між собою та співають. Оскільки тепер в його оточенні інших птахів не має, а є тільки ви, він буде намагатися знайти зручну комунікацію. Тому, приходячи зробити говоріть йому «Привіт», щоб птах запам’ятовував, як реагувати на появу господаря. Також, якщо ви міняєте годівничку, кажіть слово «Їсти». Так крилатий розбишака запам’ятає, що означає це слово.
- До речі, їжа – гарний тренер. Папуга, що зголоднів, буде охоче сприймати інформацію, ніж той, що тільки поїв. Втім, не намагайтеся принципово тримати папугу в голоді. Це не допоможе, а навпаки серйозно нашкодить здоров’ю птаха.
- Пам’ятайте, час – найкращий вчитель. Майте терпіння. Не змушуйте, не кричіть та не лякайте свого улюбленця, якщо він довго не може вимовити слово. Все прийде, але потрібно зачекати.
Як говорять папуги?
Папужки розмовляють за допомогою особливого мовленнєвого органу – сиринкса. При цьому вони не просто імітують звук, а здатні розуміти, що означають слова, які говорить господар, та що потрібно відповісти.
Не всі папуги можуть чітко розмовляти, це залежить від багатьох чинників: і від вимови господаря, і від слуху пташки.
В середньому, папуги запам’ятовують до сотні слів людської мови. Також гарно вимовляють цілі довгі фрази. Хоча були й індивіди, які за життя змогли вивчити понад 1,5 тисячі слів.
Вінниця.info, світлини ілюстративні