В Україні змінять правила маркування алкоголю та сигарет

В Україні змінять правила маркування алкоголю та сигарет

Фото: Укртютюн Україна змінює маркування алкоголю та тютюну

Впровадження електронних марок сприятиме скороченню тіньового обігу алкоголю і тютюнових виробів.

Кабінет міністрів затвердив порядок маркування алкоголю та тютюну електронними марками. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів у середу, 16 липня.   З 1 січня 2026 року для маркування будуть використовуватись електронні марки у вигляді графічного елемента (DataMatrix коду), який наноситься на кожну окрему пачку тютюнового виробу або пляшку алкогольного напою, або ємність з рідиною, що використовується в електронних сигаретах.

«Прийнята постанова є логічним продовженням запуску Електронної системи обігу підакцизних товарів (Е-Акциз), тестування якої триває з 1 березня 2025 року та завершиться 1 січня 2026 року», — зазначили в Мінфіні.
  У відомстві сподіваються, що впровадження електронних марок підвищить рівень простежуваності обігу підакцизних товарів та сприятиме скороченню тіньового обігу алкоголю і тютюнових виробів.   Також очікується зростання ефективності адміністрування акцизного податку та збільшення надходжень до держбюджету. Споживач зможе перевірити легальність товару через застосунок.   Нагадаємо, у березні президент Володимир Зеленський підписав закон про підвищення акцизу на тютюнові вироби.

Експравоохоронець друкував фальшиві акцизи під Харковом

Джерело

Новини України