Власники 1-кімнатних квартир переписали їхню вартість у багатьох великих містах України. Причому як у бік здорожчання, так і здешевлення. Наприклад, за останні 6 місяців найбільше вартість такого житла зросла у Житомирі – на 8%, до середніх 43 000 доларів. Найбільше здешевлення було зафіксовано у Сумах – на 9%, до середніх 20 000 доларів.
Загалом, повідомили на великому профільному порталі, подешевшали 1-кімнатні квартири в діапазоні 1-9%. Зокрема, крім Сум, купувати їх квартири стало відчутно дешевше в:
- Дніпрі – ціни знизились на 6%;
- Запоріжжі – на 5%.
Здорожчання ж склало від 3% до 8%. Крім Житомира, значно ціни зросли в Ужгороді – на 7%.
Водночас у низці міст не відбулося змін – там вартість «однокімнатки» залишилася на колишньому рівні. Це:
- Київ;
- Луцьк;
- Івано-Франківськ;
- Чернівці;
- Вінниця;
- Одеса;
- Миколаїв;
- Кропивницький;
- Вінниця.
Скільки коштують 1-кімнатні квартири в Україні
Загалом на вторинному ринку 1-кімнатні квартири в Україні продають за середніми цінами від 18 000 до 64 000 доларів. Найдешевше, за даними аналітиків, житло коштує у Херсоні та Запоріжжі – в середньому, власне, 18 000 доларів. Серед лідерів також:
- Запоріжжя – 17 000 доларів;
- Харків, Суми – 20 000 доларів;
- Миколаїв – 21 000 доларів.
Найвищі ціни зафіксовані у Львові – в середньому 64 000 доларів. Крім того, Києві та Ужгороді – 60 000 доларів.
Чи є ризик залишитися без квартир та будинків через хакерську атаку на держреєстри
Водночас, обмеження через російську кібератаку доступу до державних реєстрів Мін’юсту, включаючи Реєстр прав на нерухоме майно, не несе ризику незаконного заволодіння майном українців. Адже, повідомили у самому міністерстві, з юридичного погляду, реєстрація – це не просто внесення запису до Державного реєстру прав на нерухоме майно.
«Основою для реєстрації слугують документи, видані чи посвідчені компетентним суб’єктом. Саме тому власники майна мають бути впевнені у непорушності їхніх прав. Усі дії в реєстрі автоматично фіксуються: хто, коли і яку реєстраційну дію здійснив. Тож розмови про ризик незаконного заволодіння майном через обмежений доступ до реєстру – маніпуляція», – йдеться у повідомленні.
При цьому в Мін’юсті нагадали: через найбільшу за останній час кібератаку росіян зараз неможливо ні отримати дані з реєстру, ні внести зміни. Орієнтовний же термін відновлення реєстрів – 2 тижні.
Як повідомляв OBOZ.UA, водночас на первинному ринку нерухомості України очікується суттєве подорожчання. За прогнозами, у 2025 році залежно від низки факторів ціни на новобудови можуть зрости від 15 до 20-25%.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!