Ціни на землю сільгосппризначення в Україні суттєво зросли. Так, за підсумками першого кварталу 2024 року (січень-березень), її вартість збільшилась на 11,2%. При цьому капіталізація ринку зросла на 202,5 млрд грн.
Про це повідомляє open4business. Зазначається: кількість угод купівлі-продажу земель сільгосппризначення за цей період збільшилася на 7%.
«В Україні в першому кварталі 2024 року було укладено 25,7 тис. угод купівлі-продажу ділянок сільськогосподарського призначення сукупним обсягом 58,8 тис. га. Що на 7% перевищує показники четвертого кварталу 2023 року (жовтень-грудень. – Ред.)», – йдеться в повідомленні.
Скільки коштує гектар землі
Загалом же, середньозважена ціна гектара сільськогосподарської землі збільшилася на 11,2%. Так:
- у четвертому кварталі минулого року вона становила 37,7 тис. грн;
- у січні-березні 2024-го зросла до 42 тис. грн.
«Незважаючи на повномасштабну війну і досить обмежену модель, ринок сільськогосподарських земель в Україні успішно розвивається. Яскравим свідченням того є нещодавнє рішення Нацбанку щодо збільшення коефіцієнту ліквідності сільгоспземель з 0,35 до 0,5. Це вже відкрило можливість для агросектора та землевласників залучити додаткове фінансування на суму 25 млрд доларів, що можна порівняти зі щорічними фінансовими потребами аграріїв і землевласників», – зазначили аналітики.
Українці почали активно продавати землю
Водночас у 2024 році українці почали активніше купувати та продавати земельні ділянки та нерухомість. Зокрема, за перші 3 місяці року було оформлено понад 185 тис. договорів щодо відчуження земельної ділянки, що на 36,4% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення.
Як зазначили аналітики Опендатабот, кількість договорів щодо відчуження іншої нерухомості збільшилась на 55%. Що, втім, все ще менше, ніж у 2021 році. При цьому загалом попит на землю та нерухомість в Україні зріс у 1,5 раза.
«У 2024 році українці частіше продають або передають в іншу власність землю. Зокрема, 185 тисяч договорів про відчуження землі оформили нотаріуси за перший квартал 2024 року. Це на 56% більше, ніж у аналогічний період минулоріч: тоді нотаріуси засвідчили майже 119 тисяч таких бланків. Кількість таких договорів вже на третину більша, ніж до початку повномасштабної війни», – розповіли аналітики.
Як повідомляв OBOZ.UA, тим часом по всій Україні на вторинному ринку змінилися ціни на 1-кімнатні квартири. При цьому переписали їх як у бік здорожчання, так і здешевлення. Наприклад, з березня по травень 2024 року найбільше вартість такого житла зросла у Закарпатській області – одразу на 10%, до середніх 58 919 доларів. Найбільше зниження зафіксовано у Сумській області – на 6%, до середніх 27 090 доларів.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!