В Україні кардинально змінилася ситуація на ринку праці: озвучено головні тенденції

Натисніть щоб подивитися відео по темі

В Україні вперше з початку 2023 року посилилася конкуренція на ринку праці. Країні все ще не вистачає медиків та представників робітничих професій, але загалом кількість вакансій за листопад упала на 3%. Така ситуація може змінитися лише після Нового року.

Загалом робота в Україні є, але географія активності роботодавців залишається нерівномірною, наголошується у результатах дослідження, проведеного великим кадровим порталом. Якщо порівнювати з довоєнними показниками, то найбільший приріст робочих місць зафіксовано на заході країни:

  • Закарпаття – «плюс» 180%;
  • Івано-Франківська область – 167%;
  • Хмельницька область – 147%;
  • Чернівецька область – 142%;
  • Львівська область – 138%.

При цьому цікава тенденція в листопаді проявилася в прикордонних та прифронтових регіонах. Незважаючи на загальне падіння кількості вакансій, там роботи навіть побільшало. Зокрема, на Чернігівщині зафіксовано зростання на 3%, у Миколаївській області – на 2%, а у Запорізькій – на 1%.

Найвища конкуренція за робочі місця сформувалася у сфері ІТ. Тут вона у 20 разів перевищує середні показники. Однак ситуація в ІТ нестабільна: «За деякими посадами кількість відгуків змінюється на 30% від місяця до місяця», — зазначають фахівці.

У той же час найважче закривати вакансії з робочої та медичної сфер. Зокрема, мало відгуків надходить на пропозиції роботи ендоскопіста, ендокринолога, гастроентеролога, гірника, порізчика, гірудотерапевта, штампувальника, майстра виробничого навчання.

Як повідомляв OBOZ.UA, за прогнозами фахівців, у 2024 році в Україні користуватимуться попитом медичні працівники, фахівці психологічної допомоги. Вже зараз потрібні будівельники, люди, які мають інженерні спеціальності. Водночас в Україні експерти говорять про структурне безробіття.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України