Більш детальніше проце розповів сайт Культура сьогодні.
Звісно, що робота над ляльковими виставами, якими театр радує своїх наймолодших глядачів починається з виготовлення нових ляльок. Саме цією роботою зараз займаються майстри бутафорського цеху театру. Долучився до цього творчого процесу і відомий художник з Кам’янського Сергій Бабіч. Митець зізнається, що раніше не мав відповідного досвіду, проте працює з цікавістю і кожен день відкриває для себе щось нове і чомусь вчиться.
Як художник, я раніше не стикався в роботі з такими матеріалами, як поролон, пінопласт, фанера, клей. Я працював у жанрі класичного живопису і писав картини олійними фарбами або аквареллю. А тут інша специфіка. Театральна специфіка більше передбачає умовності, більше роботи з образами. Ти маєш припускати, який вигляд твої іграшки матимуть збоку, який вигляд сценографія з ними матиме із залу для глядачів. Це зовсім інший досвід, якого в мене немає. Але я його набуваю в процесі роботи. І дуже добре, що тут поруч є люди, які можуть тобі допомогти і щось підказати.
Сергій Юрійович каже, що це дуже здорово, що в нашому місті є театр ляльок, і сподівається, що в майбутньому в ньому ставитимуть вистави не тільки для дітей, а й для дорослих. Адже лялькові театри, які працюють для дорослого глядача, є в багатьох країнах світу, і цей жанр з кожним роком стає дедалі популярнішим.
У кожному місті є діти, а отже мають бути заклади культури, куди їх можуть привести батьки. А в нас досить велике місто, в якому зараз є дуже багато переселенців із дітьми. Я був на кількох лялькових виставах у нашому театрі і бачив, яка щира реакція була у дітей на все те, що вони бачать на сцені. Діти досить активні, вони співчувають героям, вони вступають з ними в діалог, намагаються щось підказувати. І це дуже здорово. Крім того, через ляльки людям можна донести те, що неможливо донести через інші форми мистецтва. Тому, я впевнений, що з часом можна буде в театрі ставити лялькові вистави і для дорослих. Упевнений, що це може бути дуже незвично, дуже оригінально, і тому в таких вистав теж буде свій глядач. Я не бачу поки що, як це можна конкретно реалізувати, але можуть вийти дуже цікаві речі.
Сергій Бабич зпазначає, що набутий у процесі роботи в театрі досвід, він так чи інакше реалізує у своїй подальшій творчості – через живопис чи графіку. А значить незабаром художник може потішити нас своєю черговою виставкою, яка буде присвячена театру та його залаштунковому життю.