Імена лауреатів редакційного конкурсу в Одесі вже відомі. Їх назвали члени поважного журі конкурсу пам’яті Б. Ф. Дерев’янка «Люди справи».
Перш за все: хто разом з редколегією газети вирішував долю кандидатів у лауреати за підсумками 2023 року. Журі вже багато років очолює Почесний громадянин міста Одеси та Одеської області Сергій Гриневецький. У складі журі: Лариса Бурчо, Микола Вилкун, Валентина Гайдаєнко, Анатолій Глущак, Леонід Котляров, Ядвіга Круглова, Олег Лук’янчук, Сергій Мелащенко, Сергій Нікулін, Тетяна Подерська, Анатолій Редер, Ігуменя Серафіма, Олег Стальніченко. Ми вдячні їм, нашим помічникам і друзям.
Цього разу до роботи журі долучилися народний депутат Степан Чернявський та керівник Одеської кіностудії Андрій Осіпов. І не випадково. Степан Чернявський на сторінках газети з’являється доволі часто — від нього читачі дізнаються новини з Верховної Ради, саме нам він вперше розповів про свій проєкт вирощування бавовни на полях Бессарабії. «Будемо об’єднані — разом здолаємо усі труднощі, що чекають на нас», — сказав народний депутат у привітанні і побажав зібранню плідної роботи. Щодо Андрія Осіпова — у номері за 11 квітня ми розповіли про участь нашого видання у створенні кінострічки про Олександра Довженка, зйомки якої починає кіностудія.
— Я народився у Тюменській області, не одесит, але я батько маленького одесита і дуже радий, що я тут, — сказав Андрій Осіпов. — Восьмий рік керую Одеською кіностудією. Восени минулого року навідався в редакцію «Вечерней Одессы» і дізнався, що газеті 50 років. Це поважне видання. Зробив пропозицію стати інформаційним партнером кіностудії у зйомках нової кінострічки «Режисер». Відтепер ексклюзивні новини цього проєкту будуть потрапляти перш за все у «Вечернюю Одессу».
Членам журі Андрій розповів коротко про нову роботу кіностудії: фільм про Одесу 1926 року, молодих Олександра Довженка і Юрія Яновського, молоде кіно, кохання.
Ми вдячні керівництву кіностудії за запрошення провести засідання журі на території славетної кінофабрики. Це співпадає з намірами редакції проводити такі зібрання в цікавих, знакових місцях. Нагадаємо, минулого року запрошення надійшло від фармацевтичної компанії «ІнтерХім», екскурсію по сучасному підприємству досі згадують члени журі. Очільник Одеської кіностудії також запропонував навідатися у музей кіно:
— Музей відкрито у 2017 році, в день відкриття черга була протягом трьох з половиною годин! З того часу інтерес не спадає, музей дає один мільйон гривень прибутку щорічно.
Андрій Осіпов так натхненно і оптимістично розповідав про кіностудію, її досягнення, плани на майбутнє, що на це жартома відреагував Сергій Гриневецький: «Погано живеться краще всього в Одесі». І зауважив: «Радий, що така установа, як Одеська кіностудія, творчо працює, і переконаний, якість, яку закладали метри кіно, буде тільки набирати обертів, і фільми, зроблені в Одесі, братимуть участь в усіх міжнародних фестивалях».
Головна частина засідання журі — обговорення кандидатів у лауреати конкурсу. У списку цього разу — 18 персоналій і колективів, про яких протягом минулого року розповіла газета під рубрикою «Люди справи». Особливість списку — велика кількість колективних нагород, і це зрозуміло: саме разом, об’єднаними зусиллями вдається продуктивно працювати у воєнні часи, безупинно допомагати фронту, підтримувати постраждалих і один одного. Більш ніж два роки повномасштабного вторгнення це переконливо показали.
Тому журі одноголосно підтримало колективні нагороди конкурсу Авангардівській громаді, яка в такий важкий час спромоглася навіть здати в експлуатацію нові школу та дитячий садок; Доброславській громаді, у якій відкрито ветеранський хаб, і яка дуже допомагає військовим; співробітникам таких важливих у воєнний час служб, як ГУ ДСНС в Одеській області, міський центр невідкладної медичної допомоги, ДТЕК Одеські електромережі.
Лауреатами конкурсу за підсумками 2023 року названі також колективи Українського Дунайського пароплавства, Ізмаїльського морського торговельного порту — за зерновий коридор, за те, що тримають удар, захищають стратегічні інтереси України на річці Дунай. Статуетку «Садівник» за рішенням журі отримають дівчата і хлопці з БФ «Тримай», з перших днів війни волонтери допомагають всім, хто потребує допомоги — захисникам, переселенцям, пенсіонерам, тваринам-безхатькам.
У списку лауреатів — вчителі Олег Денисов та Максим Трубніков, які отримали звання «Заслужений вчитель України» в минулому році. Будівництво кількох шкільних укриттів у «своєму» районі ініціював депутат міської ради Дмитро Танцюра, вони працюють і дають змогу дітям відвідувати школи, а не навчатися онлайн. Ворогу не вдасться позбавити наших дітей можливості нормально навчатися завдяки таким людям, — вирішили члени журі і проголосували за Дмитра.
Лауреатами конкурсу визнані представники творчих професій — Олена Шевченко і Олексій Петухов за створення «Джазової академії Всесвітнього клубу одеситів імені Миколи Голощапова». До речі, Микола — також лауреат нашого конкурсу «Люди справи». Віктор Савченко — незмінний головний редактор історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південний Захід. Одесика», 35 випусків якого побачили світ. Поважні наукові вісники публікують матеріали альманаху на своїх сторінках. Людмила Прокопенко очолює Одеський палац дитячої та юнацької творчості «Біла акація». Незважаючи на те, що багато діточок виїхали з країни, у палаці кипить робота у гуртках, проходять конкурси і фестивалі. Михайло Рябов, незмінний голова Одеського астрономічного товариства, наш постійний автор, визнаний лауреатом конкурсу за реалізацію проєкта «Планетарій». А Ірина Щипакіна, баскетбольний тренер — за вірність професії, постійну роботу з молоддю, нарешті, за медалі кожного року.
Сергій Гриневецький та заслужений художник України Микола Вилкун запропонували включити до списку лауреатів конкурсу за підсумками 2023 року Анатолія Горбенка — народного художника України, голову правління Одеської обласної організації Національної спілки художників України. В номері газети за 8 лютого ми розповіли про знаного художника, його велику виставку з нагоди 80-річчя, яка відбулася в нашому місті і в столиці.
Багато теплих слів було сказано членами журі на адресу наших нових лауреатів. Вони їх почують під час нагородження влітку. За традицією вручення дипломів лауреатів конкурсу «Люди справи» і ексклюзивної статуетки «Садівник» відбувається в день народження газети «Вечерняя Одесса». Сподіваємось, ніщо не завадить нам зустрітися, потиснути руки новим лауреатам і в котрий раз сказати: «Яких достойних, цікавих людей обрано!».
«Люди справи»-2023
Авангардівська територіальна громада. Колективна нагорода.
Головне управління ДСНС в Одеській області. Колективна нагорода.
До роботи журі долучився народний депутат Степан Чернявський
До роботи журі долучився народний депутат Степан Чернявський
Горбенко Анатолій — народний художник України, голова правління Одеської обласної організації Національної спілки художників України.
Денисов Олег — викладач предмету «Захист України» ліцею № 1 імені А. П. Бистріної, заслужений вчитель України.
Доброславська територіальна громада. Колективна нагорода.
ДТЕК Одеські електромережі. Колективна нагорода.
Ізмаїльський морський торговельний порт. Колективна нагорода.
Міський центр невідкладної медичної допомоги. Колективна нагорода.
Прокопенко Людмила — директор Одеського палацу дитячої та юнацької творчості «Біла акація».
Рябов Михайло — голова Одеського астрономічного товариства, автор проєкту «Планетарій».
Савченко Віктор — редактор історико-краєзнавчого наукового альманаху «Південний Захід. Одесика».
Танцюра Дмитро — депутат Одеської міської ради.
«Тримай» — благодійний фонд.
Трубніков Максим — викладач музики та мистецтв ліцею № 9, заслужений вчитель України.
Шевченко Олена, Петухов Олексій — музиканти, ініціатори створення «Джазової академії Всесвітнього клубу одеситів імені Миколи Голощапова».
Щипакіна Ірина — головний тренер баскетбольного клубу «ІнтерХім — СДЮСШОР імені Бориса Літвака».
Українське Дунайське пароплавство. Колективна нагорода.
Дора Дукова, газета «Вечірня Одеса».
Фоторепортаж зі сторінки ігумені Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря УПЦ, матушки Серафими.