У Житомирі промаркували першу чергу маршруту, який стане основою комфортного міського простору для всіх жителів громади, — інформує міська рада.
На об’єктах майбутнього безбар’єрного маршруту у Житомирі з’явилися написи: «Рух без бар’єрів – це коли МОЖЕШ дістатися будь-якої точки у місті», «…Це коли можеш отримувати послуги доступно», «Тут — бар’єр, який приберуть».
Перша черга охоплює вулиці Огієнка, Вітрука та площу Польову. Тут знаходяться такі соціальні об’єкти: Прозорий офіс, Центр зайнятості, Центр життєстійкості, поліклініка №2 КП «Лікарня №1», простір «СвіТИ».
«Рух без бар’єрів — це коли можеш дістатися будь-якої точки у місті, отримати послуги доступно та орієнтуватися у просторі навколо, — каже Галина Шиманська, секретар Житомирської міської ради. — Безбар’єрний маршрут — це можливість для кожного: людини з інвалідністю, мами з дитиною, літньої людини чи ветерана, який повернувся з фронту…»
Проєкт також передбачає доступність громадського транспорту, пониження бордюрів, оновлення тротуарів і створення умов для безпечного пересування всіх маломобільних груп населення.
Експертка з доступності Неля Ковалюк підкреслює, що маршрут включає важливі об’єкти, до яких має бути забезпечений зручний доступ: “Люди мають право безпечно і комфортно дістатися до поліклініки, Прозорого чи Центру зайнятості. Доступність — це не тільки фізичні умови. Це про зміну свідомості у суспільстві. Над цим маємо також працювати».
«Військові повертаються з фронту з пораненнями, які потребують не лише медичної допомоги, а й доступного міського простору. Це питання справедливості — створити комфортні умови для тих, хто віддав своє здоров’я за країну. Військові приїжджають до могил побратимів. Смолянське кладовище — важливе місце для ветеранів і ветеранок Житомира та області. Включення його в маршрут є проявом поваги та турботи про тих, хто захищав нашу країну», — Андрій Забігайло, ветеран з інвалідністю внаслідок війни.