Три найбільш моторошні міста-привиди у світі: ці кадри стривожать багатьох

Досить часто туристи серед популярних напрямків відпочинку надають перевагу незвичним місцям, які приваблюють своєю загадковістю та екзотичністю. До переліку таких локацій входять незвичайні міста-привиди.

Вони можуть приховувати в собі цікаву історію та безліч таємниць. OBOZ.UA розповідає про три найбільш моторошні міста у світі, які ховають в собі багато надприродного.

Агдам, Азербайджан

Місто Агдам, відоме як «кавказька Хіросіма», було зруйноване під час Нагірно-Карабаської війни, і перетворилося на місто-привид. Руїни міста свідчать про масштаби конфлікту та привертають увагу відвідувачів своєю історією втрат і покинутості, підкреслену повідомленнями про моторошні спостереження та звуки. Територія всіяна залишками війни – снарядами, мінами та гільзами.

Тривалі розмінування в Агдамі демонструють величезні масштаби руйнувань; команди невпинно працюють над очищенням землі від небезпечних залишків. Тут існує велика екологічна катастрофа: покинуті боєприпаси та забруднені ґрунти створюють загрозу на довгі роки. Уряд Азербайджану розпочав процес реконструкції, проте збалансування розвитку з відновленням навколишнього середовища залишається критичною проблемою.

Колманскоп, Намібія

Колманскоп, місто-привид, що поховане в пустелі Наміб у Намібії. Воно чарує туристів покинутими будівлями, засипані піском. Відомо, що у 1908 році залізничник знайшов тут алмази, згодом сюди почався наплив шахтарів. До 1912 року місто розвивалось і процвітало, однак до 1930-х років ресурси алмазів скоротилися, і великі родовища були знайдені в інших місцях.

До 1956 року Колманскоп був покинутий, його споруди поступово засипав пісок. Вже майже 30 років місто-привид підтримують у гарному стані. Але туристам сюди складно потрапити – треба купувати спеціальний дозвіл і їхати організованими групами й виключно з ранку до обіду. Територія перебуває під охороною, а десь поряд досі видобуваються знамениті намібійські алмази.

Каякей, Туреччина

Після завершення греко-турецької війни 1923 року село Каякей, відоме раніше як Левісі, було покинуте. Його кам’яні будинки та порожні церкви створюють дивовижний і таємничий пейзаж. Засноване грецькими поселенцями у XVIII столітті, село процвітало до 1923 року, коли обмін населенням між Грецією та Туреччиною змусив греків залишити свої домівки. Село, перейменоване на Каякей, на короткий час було заселене македонськими мусульманами, які незабаром також покинули його.

Сьогодні близько 500 збережених будинків і три церкви, включно з величною базилікою Паная Піргіотісса, стоять мовчазними свідками минулого. Цей музей просто неба приваблює відвідувачів своєю приголомшливою красою та багатою історією. Тут можна відчути дух минулого та насолодитися місцевою кухнею в прилеглих ресторанах, що робить Каякей місцем, яке варто відвідати.​

Раніше OBOZ.UA, розповідав про цікаві локації в Україні, які так чи інакше мали стосунок до чаклунок, а також про унікальні та маловідомі місця України, які обов’язково варто побачити.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новини України