Весна в Карпатах відкриває більше можливостей для активного відпочинку на свіжому повітрі. Якщо ви негайно потребуєте краси, простору, відчуття свободи та тиші, ваша ціль — поїздка на вихідні в Карпати. Влаштуйтеся в затишній садибі, захопіть спортивні теплі речі й оберіть один з найкращих оглядових майданчиків, щоб посидіти з книгою, або зробити мільйон неймовірних світлин. Кадри, може й не передадуть усієї об’ємності краси, проте, ваша душа наповниться, а легені задихають глибше.
Оглядовий майданчик у с. Поляниця
Поляниця — одне з самих пейзажних селищ у Карпатах. І хоча, локація є частиною знаменитого гірськолижного курорту Буковель, селище огорнуте в гірські обійми й досить затишне у високий сезон (січень, лютий). Весна додає яскравих кольорів пагорбам й гірським схилам, тож, походи в Поляниці — це обов’язковий вид терапевтичного відпочинку. Поляниця є туристично розвиненою локацією, у вас буде необхідний комфорт та всі умови, щоб дістатися гірськолижних схилів самостійно. Туристичні тропи мають вказівники та оснащено QR кодами, щоб цікавіше було гуляти. Біля селища розташовано 2 оглядових майданчики: гірський та оглядовий. Другий розташовано на верхній точці витягу № 1 в селищі Поляниця, перший можна відвідати дорогою на Буковель. Обидва відкривають просто неймовірні краєвиди, які не повторюються, завдяки геніальним творцям погоді та природі. Вартість такої краси буде дорівнювати вартості підйомника у весняний сезон.
Дивитися на мапі.
Оглядовий майданчик Рибник
Побачити Карпати, річку Стрий та прогулятися найдовшим пішохідним мостом Львівщини можна, відвідавши селище Рибник. Це місце сили, куди вам захочеться повернутися не один раз, щоб надихнутися атмосферою, надихатися простором та свободою й побути без тривог. Туристична локація існує лише неповних 2 роки, а вже встигла набрати популярності та постійних відвідувачів, які жадають зафіксувати панорами в різні пори року, та в різному «настрої» погоди. Центр оглядового майданчика споруджено над прірвою, що додає трохи адреналіну та перехоплює подих.
До бажаної цілі веде ґрунтова дорога від цвинтаря, водіям потрібно триматися шляху на Новий Кропивник та Турку.
Дивитися на мапі.
Оглядовий майданчик на горі Явірник
Якщо ви шукаєте переможця серед найкрутіших оглядових майданчиків у Карпатах — це Явірник–Ґорґан. Тут можна побачити панораму з чотирьох найвідоміших гір та хребтів: гора Синяк, Довбушанка, Чорногірський масив та Говерла. Проте, така краса вибаглива та не для всіх. Щоб дістатися цілі потрібно подолати досить довгий шлях з «живим камінням» та крутими підйомами. Звичайно, на вершину є маркований маршрут, проте, якщо ви «турист–звичайний», краще йти у складі групи з досвідченим гідом. Початок сходження на Явірник–Ґорґан зазвичай розпочинається від сувенірного ринку в Яремче. Шлях складає 15 км, тож, підготуватися потрібно заздалегідь. Подолати таку вершину – справа нелегка, проте, винагорода буде вищою за всі очікування та фантазії.
Дивитися на мапі.
Оглядовий майданчик на горі Михалків
Найвища вершина Косів стане чудовим місцем сили, щоб зрозуміти й почути себе, надихнутися на нові звершення й побачити межу між Галичиною та Буковиною. Оглядовий майданчик на горі Михалків має облаштований дерев’яний настил з дахом. Прихопіть термос з чаєм, або кавою та проведіть кілька годин у роздумах про безкрайність можливостей цього світу.
Туристичний маршрут на вершину гори Михалків нещодавно було оновлено, тож підійматися зручно та безпечно. Шлях триває до 3 годин, але краєвиди будуть просто прекрасні. Ви зможете познайомитись з дикими тваринами, роздивитися рідкісні рослини та насолодитися чистим повітрям.
Дивитися на мапі.
Оглядові витяги Буковелю
Оглядові витяги Буковелю — це подорож між горами та над вершинами. Зручні, сучасні та максимально інстаграмні. Плюсом такої прогулянки є те, що не потрібно нікуди дертися та багато ходити: сів, і насолоджуєшся кінострічкою краєвидів. На доданок, це доволі романтична мандрівка на двох та можливість побути наодинці, десь у піднебессі.
Ще одним крутим способом побачити Буковель «на долоні», є траса Bike Zip. Покататися на велосипеді в небі — це, само по собі, викликає бурю емоцій та відчуттів, тож, перші хвилини важко відволікатися на панорами. Коли тіло нарешті починає вірити у неймовірне, можна підняти голову та побачити яскраві панорами, де вершини гір торкаються хмар, а люди внизу здаються комашками.
Мандруючи в Карпатах, збережіть собі наші рекомендації найкращих оглядових майданчиків, щоб насолодитися горами сповна.
Читайте також: яку суму туристичного збору мають оплачувати українці та іноземці під час подорожі Україною та, як студент прожив у 60-ти різних готелях не сплативши ні копійки.