Якщо військовозобов’язаного немає за вказаною на листі адресою – працівник пошти йому телефонує, або вкладає в абонентську поштову скриньку повідомлення про надходження листа з позначкою «Повістка ТЦК».
Кабінет міністрів України детально прописав процес вручення військовозобов’язаним повісток у ТЦК та СП, які розсилаються поштою. Відповідних змін до Правил надання послуг поштового зв’язку було внесено постановою КМУ №1147 від 8 жовтня 2024 року. Базовий пункт — представник пошти зобов’язаний вручити повістку ТЦК особисто адресату, якщо він є за адресою, куди доставлено повістку. Постановою КМУ №1147 зазначається, що під час вручення поштового відправлення з позначкою «Вручити особисто», внутрішнього рекомендованого листа з повідомленням про вручення з позначкою «Повістка ТЦК», адресат підтверджує такий факт своїм підписом та зазначає своє прізвище та ініціали або ім’я та прізвище. “Рекомендовані листи з позначкою “Повістка ТЦК” під час доставки за зазначеною адресою вручаються особисто адресату (одержувачу).
У разі відсутності адресата (одержувача) за зазначеною на рекомендованому листі адресою працівник об’єкта поштового зв’язку інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”, — так тепер виглядають дії листоноші. Адресат має з’явився для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК” протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку.
Схоже повідомлення про надходження рекомендованого листа у скриньці вважається автоматичним інформуванням. Якщо адресат не прийшов за листом, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою. Не пізніше ніж протягом наступного робочого дня пошта повертає такий лист до відправника, тобто до ТЦК чи Міноборони, чи іншої структури, уповноваженої розсилати повістки.