Київський апеляційний суд розглядає апеляційну скаргу адвокатів щодо тримання під вартою полковника Романа Червінського, 25 січня 2024 року. Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Київський апеляційний суд 25 січня розглядав апеляційну скаргу адвокатів щодо тримання під вартою розвідника та полковника Сил спецоперацій Романа Червінського, якого СБУ звинувачує в обстрілі аеродрому “Канатове”.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.
На початку засідання підозрюваний Роман Червінський подав клопотання суду про відвід прокурорів.
"Покажіть мені докази, що я росіянам повідомив щось. Немає доказів, що я передав росіянам щось. Я прошу десять місяців, щоб показали мені докази", — сказав Роман Червінський.
Адвокати підтримали й також просили суд задовольнити клопотання. Прокурори були проти й просили суддів не задовольнити клопотання про відвід. Суд відмовив у цьому клопотанні.
Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Далі адвокати клопотали долучити до справи нові документи. Прокурори були проти. Суд задовольнив це клопотання.
Далі — клопотання від адвокатів щодо надання дозволу сидіти Роману Червінському поряд із захисниками. Суд дозволив.
Захисник Костянтин Глоба клопотав, аби засідання перенесли, щоб допитати свідка у справі на наступному засіданні. Прокурори заперечують і просили відмовити.
Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Суд відмовив у клопотанні щодо допиту свідка. За словами судді, на цьому етапі розгляду справи не передбачений допит свідків.
Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Адвокатка Людмила Куса подала апеляційну скаргу щодо тримання під вартою Романа Червінського.
Вона просила скасувати ухвалу слідчого судді та постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання слідчого судді щодо тримання під вартою Червінського. Обґрунтовує своє клопотання тим, що ухвала є незаконною, необґрунтованою.
"Вже десять місяців мій підзахисний знаходиться без альтернативно під вартою. Я прошу рішення слідчої судді скасувати. Якщо колегія прийде до висновку про те, що все-таки або підозра обґрунтована або один з ризиків існує, то будь ласка, визначте альтернативний запобіжний захід, який дасть змогу моєму підзахисному перебувати зі своєю сімʼєю. Ще раз наголошує, що підозра є необґрунтована. Ризиків немає", — каже адвокатка Людмила Куса.
Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Інший захисник Андрій Йосипов просив суду застосувати певну суму як альтернативу застави.
"Визначте суму надвисоку. Визначте суму, яку на вашу думку пан Червінський не зможе внести. Але дайте хоча б натяк на те, що через два місяці, через чотири місяці ця сума може бути мімінізована", — адвокат Андрій Йосипов.
Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Червінський позицію захисників підтримав. Прокурори ж заперечували.
"Ми вважаємо, що будь-який інший запобіжний захід не повʼязаний з триманням під вартою не здатен забезпечити виконання Червінським, покладених на нього процесуальних прав та обовʼязків та не зможе унеможливити останнім ризиків, які я зазначав. Тому я вважаю, що застосований запобіжний захід до Романа Червінського у вигляді тримання під вартою забезпечить виконання таких обовʼязків. Прошу апеляційну скаргу не задовольняти", — Ярослав Гаврищук, прокурор.
Ще судді вислухали тих, хто готовий взяти на поруки Романа Червінського.
Фото: Суспільне/Анна Сергієць
Одна з них Роксоляна Хмара — дружина Степана Хмари. Прийшла на засідання замість Степана Хмари, оскільки він захворів. Але завжди був на засіданнях і був готовий взяти Червінського на поруки.
"Я маю за честь взяти на поруки цю людину, цього легендарного розвідника, який брав участь у десятках розвідувальних операціях, у знищенні наших ворогів", — Роксоляна Хмара.
Також з тих, хто готовий взяти на поруки Червінського, висловлювався Василь Бурба — колишній очільник ГУР у 2016—2020 роках.
В результаті суд залишив запобіжний захід без змін. Апеляцію не підтримали. Червінський залишається під вартою.