Білий дім, Вашингтон, США. AP
У вівторок, 15 жовтня, речник Ради національної безпеки Білого Дому Шон Саветт повідомив, що Сполучені Штати "стурбовані" повідомленнями про те, що північнокорейські солдати воюють на боці Росії в Україні.
Про це повідомляє Reuters.
У своїй заяві речник Ради національної безпеки Білого дому Саветт заявив, що участь північнокорейських військ в Україні, якщо це правда, означатиме значне посилення оборонних відносин між Північною Кореєю та Росією.
"Такий крок також свідчитиме про новий рівень відчаю для Росії, оскільки вона продовжує зазнавати значних втрат на полі бою у своїй жорстокій війні проти України", – наголосив Саветт.
Що цьому передувало
14 жовтня російський керівник Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Згідно з документом, яке опублікувало Центральне телеграфне агентство Північної Кореї, сторони домовилися надавати одна одній "військову та іншу" допомогу, якщо одна з них зазнає "збройного нападу".
У Центрі протидії дезінформації заявили, що договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та КНДР, який очільник Кремля вніс на ратифікацію до Держдуми, де-факто означає створення військового альянсу, оскільки включає пункт про надання допомоги "усіма наявними засобами" у разі нападу на одну з країн-учасниць.
13 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.