Спроможна мережа медзакладів Полтавщини: які лікарні увійшли до неї і що це дасть пацієнтам

За інформацією: Суспільне Полтава.

Коридор Полтавської районної лікарні, яка увійшла до мережі як заклад загального типу. Фото: Суспільне Полтава

Формування мережі лікарень необхідне для правильного розподілу ресурсів та покращення рівня медичних послуг, розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко:

"Щоб раціонально фінансувати, і не лише фінансувати, а й щоб раціонально надавалася медична допомога, щоб раціонально розподіляти державні ресурси, обладнання, кадри і таке інше".

У Полтавському районі до переліку загальних медзакладів увійшли вісім, у Кременчуцькому – п’ять, у Лубенському – дві і в Миргородському – одна установа.

Лікарні загального типу, які увійшли у спроможну мережу медзакладів Полтавщини. Фото: Суспільне Полтава

До спроможної мережі як заклад загального типу віднесли Полтавську районну лікарню. У ній надають планову медичну допомогу на базовому рівні. Директор закладу Олег Мехедько Суспільному розповів:

"Надаємо допомогу, згідно із вимогами хірургії, терапії, інфекційних хвороб, анестезіології, ортопедії і травматології. Всі ці вимоги ми виконуємо і маємо можливість надавати допомогу у поліклінічному відділенні, яке розраховане на 600―800 відвідувань на зміну, і в чотирьох стаціонарних відділеннях на 183 ліжка. Це здебільшого населення Полтавської громади і найближчих громад".

Більшу кількість послуг та складніші операції проводитимуть у кластерних лікарнях. Їх у регіоні вісім: три у Полтавському районі, одна у Кременчуцькому та по дві у Лубенському і Миргородському.

Кластерні лікарні, які увійшли у спроможну мережу медзакладів Полтавщини. Фото: Суспільне Полтава

Аби 1-ша лікарня Полтави повністю відповідала критеріям кластеру, до неї приєднують міський перинатальний центр другого рівня. Медичний директор 1-ї лікарні Вадим Недоборенко Суспільному повідомив:

"Надаємо допомогу хірургічного, терапевтичного профілю, неврологічного, реабілітаційного, паліативного. Надаємо педіатричну допомогу, також є масовий прийом амбулаторних пацієнтів, і відповідаємо критеріям закладу, який надає допомогу при надзвичайних ситуаціях з відповідним відділенням екстреної невідкладної медичної допомоги".

Пацієнтів із найскладнішими та рідкісними захворюваннями лікуватимуть у надкластерних закладах, їх найбільше оснащуватимуть сучасним обладнанням. Таких установ у області шість.

Надкластерні лікарні, які увійшли у спроможну мережу медзакладів Полтавщини. Фото: Суспільне Полтава

Найбільший такий заклад у регіоні ― обласна лікарня. Вона має 35 стаціонарних відділень, де надають допомогу за 30 напрямками. Заступниця головного лікаря установи Ірина Коломоєць Суспільному розповіла:

"У нас є напрямки кардіологічний, ревматологічний, ендокринологічний, гастроентерологічний, нефрологічний, алергологічний, пульмонологічний. Також і хірургічна служба у нас представлена не просто хірургічними відділеннями, у нас є торако-абдомінальний центрУ центрі надають медичну допомогу пацієнтам з патологіями легень, органів ендокринної системи, підшлункової залози, наднирників, яєчників, травного тракту і гепато-біліарної системи тощо., у нас є відділення урологічне, нейрохірургічне, відділення судинної хірургії, інтервенційної радіології і проктологічне, ЛОР, щелепно-лицьової хірургії. У нас всі відділення вузькопрофільні".

Новини України