Хто змагатиметься за посаду ректора Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова
3 квітня 2024 року відбудуться вибори ректора Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова. Стали відомі імена кандидатів. Їх шестеро, троє з них були кандидатами в ректори і минулого разу, до того як МОЗ скасувало вибори.
У березні, Наказом МОЗ затверджено перелік кандидатів на посаду ректора Вінницького національного медичного університету. Це Олег Власенко, Вікторія Петрушенко, Світлана Жук, Віталій Тихолаз, Андрій Семененко та Олена Комар.
«Міністерство охорони здоровʼя України за результатами засідання комісії з проведення перевірки відповідності претендентів вимогам до керівника закладу вищої освіти, затвердженої наказом МОЗ від 17 квітня 2023 року № 717 «Про утворення та затвердження складу комісії з проведення перевірки відповідності претендентів вимогам до керівника закладу вищої освіти», відповідно до статті 42 Закону України «Про вищу освіту» подає кандидатури претендентів Власенка О.В., Жук С.І., Комар О.М., Тихолаза В.О., Петрушенко В.В. та Семененка А.І. на посаду ректора Вінницького національного медичного університету імені М.I. Пирогова (далі — Університет), які відповідають вимогам законодавства», — зазначено в документі опублікованому на сайті ВНМУ.
Петрушенко Вікторія Вікторівна
Доктор медичних наук, професор.
Голова вченої ради ВНМУ. Лікар-хірург, експерт із запровадження сучасних хірургічних технологій, фахівець у сфері мініінвазивної хірургії, завідувач кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії.
Закінчила Національний медичний університет ім. О. О. Богомольця у м. Київ. Паралельно закінчила Національну музичну академію України імені Петра Чайковського.
Кандидатська дисертація зі спеціальності «хірургія»: «Холелітіаз після оперативних втручань на шлунку та дванадцятипалій кишці (фактори ризику, особливості патогенезу, профілактика)».
Докторська дисертація зі спеціальності «хірургія»: «Інтенсивна терапія та хірургічна корекція асептичного та інфікованого панкреонекрозу (клініко-експериментальне дослідження)».
З 2009 по 2016 роки – проректор з наукової роботи ВНМУ ім. М. І. Пирогова, професор кафедри хірургії № 1, завідувачка курсу ендоскопічної та лазерної хірургії.
З 2016 року – завідувачка кафедри ендоскопічної та серцево-судинної хірургії ВНМУ ім. М. І Пирогова.
Спеціалізацію з ендоскопії В. Петрушенко пройшла в Українській військово-медичній академії Збройних Сил України, спеціалізацію з судинної хірургії здобула в ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова».
Від 2015 р. працює членом Клініко-експертної комісії з хірургії, судинної хірургії, серцево-судинної хірургії та ендоскопії Департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації.
В. Петрушенко першою у Вінницькій області ініціювала організоване застосування сучасних мініінвазивних технологій оперування пацієнтів, а також успішно впровадила ендоскопічні методики лікування кровотеч.
Лауреат премії ім. М. І. Пирогова в галузі хірургії, кавалер ордену імені М. І. Пирогова, нагороджена медаллю Європейської академії природничих наук, нагороджена Подякою Збройних Сил України. За досягнення в академічно-мистецькій сфері відзначена почесним званням і державною нагородою «Народна артистка України».
Андрій Ігорович Семененко
Доктор медичних наук, професор.
Лікар-анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії. Директор університетської клініки.
Народився в 1984 році в м. Вінниця. У 2007 році закінчив Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова.
З 2007 по 2009 рік навчався в інтернатурі за спеціальністю «Анестезіологія».
29.02.2012 захистив кандидатську дисертацію на тему: «Експериментальне вивчення впливу нового колоїдно-гіперосмолярного розчину на морфофункціональний стан печінки при опіковій хворобі».
19.09.2017 захистив докторську дисертацію на тему: «Стратегія вибору інфузійної терапії при гострому ішемічному інсульті (експериментальне та клінічне дослідження)».
З 2009 року працює на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
З 2019 року директор Університетської клініки ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Автор та співавтор 105 друкованих праць: 74 статтей, 24 тез у вітчизняних та закордонних фахових виданнях, 4 патентів на корисну модель, 3 інформаційних листів про нововведення в системі охорони здоров’я, 1 підручника «Фармакотерапія».
Комар Олена Миколаївна
Доктор медичних наук, професор.
Працює на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я Вінницького національного університету ім. М. І. Пирогова.
У 2001 році закінчила медичний факультет Вінницького державного медичного університету ім. М. І. Пирогова, спеціальність «Лікувальна справа». Друга вища освіта – Вінницький національний аграрний університет, спеціальність «Менеджер організації», 2010 рік.
У 2007-2009рр. навчалась в аспірантурі на кафедрі підвищення кваліфікації керівних кадрів управління охорони здоров’я Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Кандидат медичних наук 21.05.2009 р., НМУ ім. О. О. Богомольця, спеціальність 14.02.03 – соціальна медицина. Доктор медичних наук з 2015 року за спеціальністю «Соціальна медицина».
Вчене звання професора кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я присвоєно 27 вересня 2021 року.
Стажування у літній школі громадського здоров’я Бірмінгемського університету, штат Алабама, США, 2004 рік; Інститут післядипломної освіти, Прага, 2015 рік.
Голова Ради молодих вчених ВНМУ (2007-2015рр.), Голова Товариства Червоного Хреста ВНМУ (2004-2012рр.), помічник депутата Вінницької обласної Ради (2007-2012рр.), член робочої групи з оперативного аналізу причин смертності населення міста Вінниці при міському голові (2016-2018рр.).
Нагороджена грамотами Вінницької міської ради та виконавчого комітету з нагоди Дня медичного працівника.
Опубліковано 145 праць, з них 100 наукових (з них у фахових виданнях ДАК — 60) та 39 навчально-методичних, монографія, два інформаційних листи, 3 навчальних посібника.
Є членом Національної федерації України з наукової аналітики в галузі «Медичні науки».
Власенко Олег Володимирович
Доктор медичних наук, професор. Проректор з наукової роботи ВНМУ.
У 1984 році закінчив лікувальний факультет Вінницького медичного інституту ім. М. І. Пирогова. У 2013 р. захистив докторську дисертацію за темою: «Нейронні системи, залучені у формування оперантної рухової програми в моторній корі». Напрямок досліджень: нейрофізіологія, фізіологія серця. У 2016 році призначений проректором з наукової роботи Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти України (1996), Міністерства охорони здоров’я України (2001, 2011) та Кабінету Міністрів України 2017), має відзнаку МОН «Відмінник освіти України» (1998).
Тихолаз Віталій Олександрович
Доктор медичних наук, професор.
Завідувач кафедри анатомії людини ВНМУ, входить до складу вченої ради Вінницького національного медичного університету.
1979 року народження. Навчався у вінницькому ліцеї №7. Закінчив Вінницький національний медичний університет. Є автором понад п’ятдесяти наукових статтей.
Жук Світлана Іванівна
Доктор медичних наук, професор.
Заслужений лікар України. Завідувач кафедрою акушерства, гінекології та медицини плода Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. Лауреат Державної премії в галузі медицини, віце-президент Асоціації перинатологів України. Родом з с. Шпиків Тульчинського району на Вінниччині.
У 1981 році закінчила Вінницький медичний інститут імені Пирогова.
З 2003 року є постійним членом робочих груп МОЗ України із створення клінічних протоколів та настанов.
Регулярно під керівництвом професора Жук С.І. проводяться перенатальні консіліуми в найскладніших випадках патології плода з розробкою супроводу зазначених вагітностей та методів розродження.
Професор Жук С.І. є членом 2 спеціалізованих вчених рад: НУОЗ України імені П. Л. Шупика та НМУ імені О.О. Богомольця.
Нагороджена почесною грамотою МОЗ України за вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я (2012).