- Статистика року:
- Рейтинг 30.12.19 – 6 мiсце, 5075 очок
- Поточний – 5 мiсце, 5260
- 2 титула (Монтеррей, International; Страсбург, International)
- Перемоги/поразки в одиночному розрядi WTA: 19/9. Всього: 24/13
Еліна розпочала рік в ранзі шостої ракетки світу. Головні задачі, які цілком були під силу, можна було окреслити кількома напрямками: підйом в рейтингу, виступи на Великому Шоломі та участь у Олімпіаді. На початку року була ще одна річ, яка психологічно могла стримувати Світоліну. Цілий сезон вона провела без перемог на турнірах. Виграти за будь-яку ціну – не найприємніший стимул, але вкрай необхідний.
Піднятися в рейтингу було реально. Попереду залишалися стабільно сильні Барті, Халеп і Осака, а ось інших цілком можна було “рухати”. Поява Кенін попереду стала сюрпризом для багатьох. Позиція американки – найперша, яку можна спробувати похитнути в наступному сезоні.
Элина Свитолина, фото – Getty Images
Виступи на ТВШ в січні “не пішли”. Еліна після короткої “розкачки” в перших колах потрапила на феєричну Мугурусу. У іспанки на той момент залітало майже все, українка лише шукала свою гру. Невдача, яка відбилася ще й на наступних турнірах до самого березня.
Турнір в мексиканському Монтерреї став першим успіхом Еліни за довгий період. Чесно кажучи, якби Світоліна вдало провела улюблений Дубай чи Доху, вона б взагалі не поїхала в Мексику. Турнір має не дуже високу категорію International (у заплутаній системі ВТА – нижче цілої пачки різних “Прем’єрів” та приблизно на рівні чоловічого ATP 250). Але перемога на ньому зняла великий психологічний тягар, після чого можна було в хорошому настрої готуватися до престижніших Індіан Веллсу та Маямі.
Яких не відбулося
Спорт не оминуло лихо цілої планети. Загалом всі змагання можна поділити на “до і після початку пандемії”. Підсумок для Еліни – маловтішний. Турніри припинилися. Олімпіада відкладається на рік. Підготовку і набір форми зруйновано. Ритм, у який вона увійшла під час Монтеррею, зійшов “на нуль”. Очки, що можна було впевнено заробити у Маямі, не додалися.
Після виходу з локдауну WTA оголосила про дві важливі речі. По-перше, зароблені очки на турнірах минулого сезону (після початку пандемії) залишалися з гравцями незалежно від їх подальшої участі. Втратити гравець їх не міг, заробити більше – запросто. По-друге, на відміну від чоловічого туру, скасували чемпіонську гонку та підсумковий турнір. Це дало змогу гравцям вільно вибирати зручні для себе змагання, не форсувати форму та не переобтяжувати організм тренуванням, перельотами та виступами.
Ще один момент, який позитивно позначився для Еліни – її високий статус у світовому тенісі. Як топ-гравець вона отримала нагоду виступити на виставкових турнірах, вибираючи найзручніші для себе. Виставки дозволили поступово набирати ігрову форму, не переймаючись результатом в конкретний момент.
Завершення сезону загалом вийшло позитивним. Еліна виграла другий турнір в сезоні. Страсбург – це також рівень International, але там вибирати особливо не доводилося – багато змагань просто скасували, тому тенісисти хапалися за будь-яку нагоду. Еліна пройшла турнір впевнено, вигравши у міцних Соболенко і Рибакіної, що набрали в цей час хороший хід.
Негатив осені – змазана кінцівка. Еліна сенсаційно програла в чвертьфіналі Ролан Гарросу та поступилася на старті хардового турніру в Остраві. Поразка у Франції тим дивніша, що Світоліна впродовж турніру покращувала свою гру і майже набрала потрібний хід. Але вимагати від спортсменів найкращу фізичну форму наприкінці такого сезону не варто.
Плюси
Еліна за сезон піднялася на 1 сходинку рейтингу; 2 титули; повторення кращого результату на Ролан Гаррос; негативні тести COVID-19.
Мінуси
Слабкий старт сезону; черговий рiк без серйозних успіхів на ТВШ; чвертьфінал – найкращий результат на турнірах рівня Premier і вище.
Що далі
Слабкий зимовий період цього року може стати в нагоді в наступному. Зіграти краще Світоліна, звичайно, може. На деяких турнірах буде достатньо пройти один раунд, щоб вже збільшити очки й запас. Еліну оминули проблеми з коронавірусом, вона не отримала удар по здоров’ю посеред сезону та “бомбу уповільненої дії” на майбутнє, як Халеп.
Якщо Олімпіада все ж відбудеться, Світоліна цілком може розраховувати на хороший виступ. Ну і вкотре – можливо, ми дочекаємося українську перемогу на Великих Шоломах?