У Вінниці за підтримки ГО «Ми-Вінничани» на базі їхнього простору «Турбота» проводять безкоштовні психологічні тренінги для працівників закладів культури, освіти і підприємств
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбувся безоплатний психологічний тренінг для колективу одного із місцевих закладів з метою навчити громадян розвивати стресостійкість до негативних ситуацій та підтримувати дружню атмосферу при спілкуванні з іншими людьми.
Як зауважив керівник Вінницької міської організації ГО «Ми-Вінничани» Сергій Кудлаєнко, на базі простору «Турбота» програму з надання безкоштовної психологічної допомоги населенню створили ще близько року тому.
«На початку увага психологів проєкту була зосереджена на допомозі військовим та ветеранам. Проте з часом стало зрозуміло, що і цивільним людям необхідна ментальна підтримка в такий складний час.
До нас і наших психологів постійно звертаються різні представники закладів нашого міста. Це освітяни, медики, колективи різних соціальних сфер діяльності, центри адміністративних послуг та представники закладів культури. Це люди які щоденно працюють з військовими та їхніми родинами. Тому в наш час вміти і знати, як правильно говорити та поводити себе з нашими захисниками має дуже велике значення.
Сьогодні, майже кожного дня наша організація проводить безкоштовні психологічні тренінги, щоб підтримати колективи різних людей і сфер діяльності нашого міста. В місяць наші психологи проводять мінімум 15 таких заходів», — розповів Сергій Кудлаєнко.
Програму психологічної підтримки можуть організувати у будь якому колективі. Потрібно звернутись до ГО «Ми-Вінничани» та подати заявку щодо отримання допомоги від психологів. Потім, в залежності від кількості людей та теми тренінгу буде підібране місце проведення.
«Ми хочемо допомагати нашим людям. Ми можемо це робити і знаємо як це робити. Наші психологи працюють щоденно, щоб покращити ментальний стан нашого населення, адже ментальне здоров’я кожного — крок до успішної нації», — додав Сергій Кудлаєнко.
Психологиня Світлана Пиріжок каже, що за її спостереженнями вінничани не зовсім розуміють, як допомогти морально собі, не кажучи про ситуації, коли допомога потрібна іншим.
«Сьогодні я бачу людей, які насправді не розуміють як працюють їхні емоції, що говорить їхнє тіло і що правильно робити в таких ситуаціях. Пізнаючи себе, люди не знаходять ресурси, вони знаходять точки внутрішньої опори і зациклюються на ній, але тоді зовсім не усвідомлюють як рухатись далі.
Вкрай важливо надати людям ментальне підсилення. Якщо людина не знає про себе нічого, то вона не може допомогти ні собі ні іншим. Базові реакції на стрес та рубежі, кожен має це розуміти, бо від цього залежить здоров’я та життя», — зауважила Світлана.
Участь в тренінгу, який провели в краєзнавчому музеї, взяли 16 учасниць різної вікової категорії. Усі вони багато років працюють в одному колективі, проте зізнаються, що лише під час тренінгу зуміли відкрити своїх колег для себе по новому.
«Загалом коли я почула тему сьогоднішнього тренінгу я віддалено розуміла про що ми будемо говорити. Проте після його завершення я маю дуже приємні враження. Атмосфера була дуже комфортна і позитивна. Сподобалась подача інформації. Все було просто, приземлено, з гумором і без напруги. Це цікаво. Я б прийшла ще і взяла б друзів, щоб було з ким поділитися і обговорити враження», — розповіла Анна.
Катерина говорить, що їй найбільше сподобалась вправа з ментальними карточками.
«Я коли йшла то нічого не очікувала. Взагалі я не дуже люблю тренінги, але тут мені дуже сподобалось, особливо що це в колі колег. Вправа з карточками була найцікавішою для мене. Подивитися які в тебе асоціації з тією чи іншою картинкою, побачити що саме тебе бентежить і можливо це наштовхне на правильне рішення в тій чи іншій ситуації. Такий експеримент був дуже класний. Можна і повторити»,- додала Катерина.
Вінниця.info