Селянам Вінниччини частково відшкодували гроші за доїльне обладнання

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

5,5 тисяч гривень компенсації за придбане доїльне обладнання отримав і житель Турбівської громади Вадим Хацьола. Суспільному розповідає, що тримає у господарстві 4 корови, 3 бички та троє телят.

"Збільшилось поголів’я — стало важче доїти. Особливо, коли корова отелюється. Стало важко. Ми подумали про апарат. Поїхали купувати на ринку і нам сказали, що може бути така програма. Держава повернула половину вартості доїльного обладнання. Ми купили його за 11 тисяч гривень. В цьому році він коштує вже 14 – 15 тисяч гривень", — поділився Вадим Хацьола.

У планах чоловіка розширити господарство.

"Збільшити поголів’я дуже важко. Якщо я цьогоріч маю дві телички, то через два роки вони будуть тільки коровами. А купити корову дуже важко, дуже зменшується поголів'я. Десять років назад у нас в селі було 500 корів – зараз 50. Дуже збільшились витрати на заготівлю кормів", — зазначив Хацьола.

Фото: Суспільне Вінниця

Через війну низка державних та обласних програм на підтримку аграріїв призупинені. За словами Олега Паламарчука — керівника профільного відділу Турбівської ОТГ, аби сприяти розвитку фермерства на селі, співпрацюють із міжнародними донорами.

"Співпрацюємо з міжнародними фондами ФАО, ООН. Люди мали змогу отримати електронні ваучери 5 200 – на цю суму вони змогли замовити ветеринарні препарати для худоби. Понад 200 осіб на один мільйон гривень. Влітку брали участь у програмі ООН. Надані корми – 25 тонн. Цю допомогу отримало населення, яке допомагало внутрішньопереміщеним особам", — розповів Олег Паламарчук.

Чи працюватиме обласна програма розвитку особистих селянських та фермерських господарств 2024 стане відомо в лютому.

Новини України