У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Донецьк» на Покровському напрямку російські війська зосереджують основні наступальні зусилля, однак фактично буксують на місці.
Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський, пише DailyLviv.com.
Сирський провів у режимі відеоконференції комплексну нараду щодо підсумків діяльності ЗСУ в березні поточного року.
Головними завданнями, як зазначив він, залишаються утримання рубежів оборони та стабілізація обстановки на загрозливих напрямках.
«Завдяки прийнятим управлінським рішенням та стійкості українських воїнів цю задачу частково вдалося виконати, зокрема, що стосується Покровського напрямку. Тут, в операційній зоні ОТУ «Донецьк», противник зосереджує основні наступальні зусилля, однак, фактично буксує на місці», – зауважив головнокомандувач.
Українські війська, за його даними, там, де це можливо, застосовують тактику активної оборони. На деяких ділянках фронту просуваються вперед, покращують тактичне становище, відновлюють десятки позицій, сковують значні сили російської армії.
Читайте також: Нідерланди надають Україні €500 млн на «Лінію дронів»
Від початку березня артилерія Сил оборони України виконала близько 100 тисяч вогневих завдань, оператори безпілотників – понад 81,7 тис. включно зі 158 ураженнями, здійсненими із застосуванням засобів DeepStrike.
Під час наради Сирський заслухав доповіді начальників органів військового управління щодо проблемних питань, зокрема щодо комплектування підрозділів і відновлення їхньої боєздатності, формування нових армійських корпусів, логістики й ремонту військової техніки. Він визначив завдання на квітень.
Головнокомандувач звернув увагу на необхідність збільшити кількість дронів на оптоволокні, стійких до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.
Він визначив також завдання щодо комплектування бойових бригад особовим складом. Наголосив на потребі підвищення якості підготовки, адже від цього напряму залежить збереження життя українських захисників.
Сирський нагадав, що в ЗСУ осучаснили курс базової загальновійськової підготовки та збільшили його тривалість до 1,5 місяця, запровадили обов’язковий адаптивний період новобранців у бойових бригадах.
Читайте також: Сирський нагородив сержанта зі Львівщини нагрудним знаком «Хрест Військова честь»
«І це дає позитивні результати – цього місяця ми зафіксували зниження втрат порівняно з попередніми. Однак, ще є над чим працювати. Варто досягати найвищих стандартів підготовки», – заявив він.
Головнокомандувач наголосив, серед іншого, на проблемах розвитку та поставив завдання максимально збільшити бойові можливості бригад.
Учасники наради обговорили також утримання та підготовку озброєння до експлуатації в умовах весняно-літнього сезону, підвищення захисту різних видів військової техніки від FPV-дронів і максимальне використання бойових можливостей техніки.