Росія поставила Польщі 80 тонн огірків. На експортну продукцію оформлено відповідні документи.
Про це повідомляє Onet, пише DailyLviv.com.
«Орловська область вийшла на новий рівень експорту сільськогосподарської продукції. Вперше огірки, вирощені в одному з регіональних тепличних комплексів, потрапили до Республіки Польща», – йдеться в офіційному повідомленні Федеральної служби ветеринарного і фітосанітарного нагляду Росії. На підставі отриманих даних 4 березня оформлено відповідні документи на експорт продукції до Польщі, пише Onet.
Читайте також: Варшава закличе Єврокомісію заблокувати імпорт до ЄС агропродукції з РФ та Білорусі
Імпорт продукції з країни-агресора обурив та відверто шокував європейських фермерів. Як пише Onet, «світлом у кінці тунелю», може стати ембарго на імпорт російських і білоруських продуктів харчування та сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу.
Зазначається, що дозволяючи імпорт, європейська торговельна політика сприяє зміцненню жорстоких режимів у Росії та Білорусі.
Прем’єр-міністр Дональд Туск запропонував, щоб польський сейм закликав Брюссель вжити активних заходів щодо цього. Як відомо, влада Латвії ввела ембарго на російську продукцію.
Нагадаємо, Єврокомісія має намір наступного тижня виступити з новими законодавчими пропозиціями, щоб піти на зустріч протестуючим сільгоспвиробникам, повідомив польській радіостанції RMF FM член Єврокомісії, який займається сільським господарством, Януш Войцеховський.
Читайте також: Туск подумає над забороною імпорту продовольства з РФ та Білорусі
Зокрема, зазначив Войцеховський, ці заходи передбачають повну відмову від обов’язкового утримання «під паром» (йдеться про збереження певних територій незасіяними – «Главком») чотирьох відсотків земельних угідь. При цьому фермери матимуть змогу продовжити тримати землю «під паром», і за це вони отримуватимуть винагороди.
До слова, ризики продовольчої кризи в Європі посилюються на тлі природних катаклізмів, що почастішали, і погіршення відносин з низкою країн. Питання стоїть лише в тому, коли саме в регіоні почне не вистачати товарів, пише Bloomberg. Європа традиційно була одним із найбільших у світі постачальників продуктів харчування, від зерна та молочних продуктів до свинини та оливкової олії. У середньому на продукти харчування у 2021 році йшло лише 14% витрат європейських домогосподарств порівняно з приблизно 60% у Нігерії та 40% у Єгипті. Але пандемія коронавірусу, вторгнення Росії в Україну та збої на ключових судноплавних маршрутах порушили ланцюжки постачання і призвели до стрімкого зростання цін на продовольство у Європі.
Читайте також: Справжня проблема для аграріїв ЄС — відсутність ембарго на російські продукти