Українським безробітним у центрах зайнятості пропонують варіанти працевлаштування. У столичній філії Служби зайнятості середня зарплата по вакансіях становить 14 тис. грн. Проте ціла низка фахівців може розраховувати на значно вищі оклади – від 30 до 110 тис. грн.
Такі дані надав Київський міський центр зайнятості «Укрінформу». У топ оплачуваних фахівців входять представники сфери IT:
- інженер з програмного забезпечення та спеціаліст з розробки та тестування програмного забезпечення – 110 тис. грн;
- інженер-програміст – 73 тис. грн;
- інженер інформаційно-комунікаційних систем – 45 тис. грн;
- технік-програміст – 43 тис. грн.
Проте високі зарплати можуть отримувати не лише айтішники. Висококваліфікованим робітникам роботодавці пропонують такі зарплати:
- водій – 44 тис. грн;
- слюсар – 40 тис. грн;
- машиніст підйомника – 39 тис. грн;
- верстатник деревообробних верстатів – 35 тис. грн;
- реставратор металевих конструкцій, електрогазозварювальник, маляр – по 30 тис. грн.
Високі зарплатні пропозиції фіксуються й у технічних службовців. Так, організатору зі збуту обіцяють платити 38 тис. грн, техніку-конструктору – 35 тис. грн, а менеджеру з торгівлі транспортними засобами – 30 тис. грн.
Також понад 40 тис. грн отримують військовослужбовці за контрактом. Йдеться, зокрема, про такі посади: командир відділення (49 тис. грн), бойовий медик (45 тис. грн), стрілець (41 тис. грн), інженер та оператор електрозв’язку (від 43 тис. грн).
Яких вакансій найбільше
Як зазначають фахівці центру зайнятості, найчастіше у роботодавців у Києві виникає потреба у працівниках сфери торгівлі та послуг. Це позиції від продавців та кухарів до охоронців, соцпрацівників та перукарів.
Високий попит зберігається і на кваліфікованих робітників: водіїв автотранспортних засобів, електромонтерів, слюсарів різних спеціальностей, швачок, монтажників, електрогазозварників, малярів. В результаті топ сфер з вакансіями має такий вигляд:
- оптова та роздрібна торгівля – 18% від усіх пропозицій роботи;
- галузь освіти – 15%;
- державне управління та оборона – 13%;
- транспорт – 10%;
- заклади охорони здоров’я та підприємства переробної промисловості – по 9%.
«Як завжди, у попиті професіонали: медичні сестри та брати, вчителі, вихователі, фармацевти, інженери, лікарі, психологи, музичні керівники, економісти. Представникам цих професій та спеціальностей порівняно легше працевлаштуватися в Києві», – уточнили у центрі зайнятості.
Кому готові надати житло за роботу в Києві
Насамперед житлом забезпечують тих, хто влаштувався на військову службу за контрактом. Це, зокрема, командири відділень, бойові медики, медсестри та фельдшери, стрільці, радіотелефоністи, водії. Є ще одна категорія фахівців, яким надають житло. Це наукові співробітники, майстри виробничого навчання та лікарі-терапевти санаторіїв.
Проте список не вичерпний. Часто роботодавці самостійно ухвалюють рішення про надання тимчасового чи постійного житла особливо дефіцитним фахівцям. Здебільшого такі пропозиції стосуються представників робітничих професій: слюсарів-ремонтників, електромонтерів, токарів, водіїв, вантажників, столярів, дорожніх робітників тощо. Також подібні умови пропонують контролерам пасажирського транспорту, транспортувальникам та прибиральникам територій.
Як повідомляв OBOZ.UA, за даними Нацбанку, на ринку праці України виник дефіцит кадрів, проте далеко не у всіх галузях, що призводить до перекосів. Найсильніше кадровий голод відчувається у переробній промисловості та будівництві. При цьому нестача співробітників спонукає роботодавців підвищувати зарплати.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!