За інформацією: Суспільне Полтава.
Священник та парафіянка у полтавській церкві. Суспільне Полтава
Цей піст завершиться у день святкування Різдва за новоюліанським календарем.
"Тобто 25 грудня після святкового богослужіння будь-які обмеження постові знімаються, і ми святкуємо Різдво Христове та цілий цикл різдвяних свят, які у нас будуть за новоюліанським календарем, тобто у ту дату, у яку вони насправді встановлені ще з ранніх століть християнства", ― розповів митрополит.
За його словами, у Полтавській єпархії дві релігійні громади поки не перейшли на новоюліанський календар.
Свято-Миколаївський храм ПЦУ у Полтаві. Суспільне Полтава
Які обмеження різдвяного посту
У Свято-Миколаївському храмі Православної церкви України в Полтаві за новоюліанським календарем свята відзначають із лютого 2023-го. Настоятель церкви Олександр Дедюхін Суспільному розповів:
"У цей піст дозволяється риба. Але найголовніше: ми маємо розуміти, для чого нам потрібен піст. Піст ― це час наших можливостей. Люди кажуть, що у піст потрібно від чогось відмовлятися. Якщо ми візьмемо, до прикладу, сметану, шашлик, стейки, ще щось ― це ж гарні речі. Але ми від них відмовляємося для того, щоб показати, що наша іпостась, наша особистість перемагає нашу природу".
Парафіянка Євгенія Бабаніна під час плетіння маскувальної сітки у храмі. Суспільне Полтава
Парафіянка Євгенія Бабаніна нині посту не дотримується через стан здоров’я. Суспільному полтавка розповіла:
"Я дотримувалася посту, можливо, не ідеально, але дотримувалася. Це дає певне відчуття легкості не тільки фізичної, а легкості у тому, що ти незалежний від їжі. Я ставлюся з розумінням. Тому що піст це перш за все духовне очищення".